Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám lenyugtatni az...

Hogy tudnám lenyugtatni az ideges lovat? Szálljak le róla?

Figyelt kérdés

Néha előfordul, hogy nagyon ideges lesz, és tudom, hogyha most valami megmozdul a bokorban, vagy leesik egy faág, akkor világgá fut (velem együtt...).

Ilyen az pl. amikor helikopter megy, vagy láncfűrésszel fát vágnak az erdőben.


Mi a jobb, ha tovább megyek lépésben, vagy ha addig állunk, amíg meg nem nyugszik, vagy ha leszállok?


2013. szept. 14. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha tovább mentek, mintha semmi sem történt volna, semmiképp ne szállj le, ne rögzüljön benne, hogy elég egy kis hiszti és vége a munkának.
2013. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben egy megállított ló sokkal több bajt tud okozni,mint egy folyamatosan haladó. Ha látod ,hogy figyelget,tedd keretbe arra az időre,szedd össze,foglald le a figyelmét és lovagold előre folyamatosan. Ha megállsz ,akkor sokkal rosszabb.
2013. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen, úgy be tud parázni dolgoktól, hogy a térdemnél érzem, ahogy ver a szíve... tovább kell haladni és neked nyugodtnak maradni, lassan, nyugodtan beszélni hozzá, illetve úgy csinálni, mintha nem értenéd mitől parázik. pl. ha van valami, amitől fél, akkor nem jó módszer szembe fordítani vele (bár sokan csinálják azt, hogy megszagoltatják vele azt, amitől fél, de az én lovam ettől kb ájulás határára idegeskedi magát), hanem külső csizmával nem engedem kifordulni az ijesztő dolog mellől és elmegyek mellette, én rá se nézek arra, amitől fosik.


leszállni pedig semmiképpen se szállj le! persze neked kell mérlegelned az adott helyzetet, volt már olyan, hogy szakadék mellett vert le hisztit (egy beton tömbtől ijedt meg és a szakadék irányába vergődött), ott én is inkább leugrottam és megfogtam, a legfontosabb, hogy neked ne legyen bajod, de azért a legtöbb lovat könnyebb a hátáról elhajtani valami para mellett, mint elvezetni, a kezedből sokkal könnyebben kitépi magát.

2013. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!