Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szálljak fel szőrén a...

Hogy szálljak fel szőrén a lóra segítség nélkül?

Figyelt kérdés
csak értelmes válaszokat
2011. aug. 9. 06:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát vagy keresel egy "mászókát" (vagy építesz széna/szalmabálából). Ez a legegyszerűbb.

Ennél egy fokkal nehezebb, ha olyan bredpittesre veszed, mint a Trójában, nyereghelynél, merőlegesen a nyereghelyre rátámaszkodsz a hátára, ugrasz, felnyomod magad, ott megtartod, amíg a jobb lábad átlendíted a fara felett.

A harmadik az sportos alkatúaknak való, ha nagyjából a ló feje felé nézel, jobb láb lendít, és olyan csikósmódon felugrasz lendületből (sörényt fogod).

Alacsony lóra lehet ezzel könnyen és gyorsan felülni, úgy amúgy némi gyakorlást igényel, amit inkább mű-voltizslovon ajánlanék, különben sokszor rúgnád hasba/faron a lovat, amit ő nem fog értékelni túl pozitívan.

2011. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DakotaDamon ***** válasza:
És mielőtt fel szeretnél ugrani egy lóra, a bemelegítés se árt. Egyik csikós ismerősöm nem melegített be bemutató előtt, fel akart ugrani, és elszakadt a combjában egy izom.
2011. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne ugorj mert nem tesz jot a hátának csak finoman szabad beleülni mász föl valamire amiröl csak át kell tedd a lábad rajta (korlát vagy ilyesmi)
2011. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a legegyszerűbb, ha felmászol valaminek/valakinek a segítségével

vagy

ismerek 2 módot, amit mondjuk gyakorolni kell, mert először elég nehéz, először a segítség sem árt. a 2 mód nagyon hasonlít egymáshoz, ugyanaz az alapja (a kaszkadőröktől is láthatod, meg a cirkuszokban)

nos.

1: a ló bal oldalán állsz, kb a fejénél, a fejed a fara fele néz. a kezeddel fogod a sörényét, kantárt vagy ilyesmi. a bal lábaddal lépsz egyet (így kerülsz az első pata mellé), úgymond lemész a pincébe, vagyis behajlítod, a jobb lábadat átlendíted a háta felett, ha sikerül, meg tudsz vele kapaszkodni és felhúzod magadat. azzal, hogy behajlítod a bal lábadat lendületet veszel, szóval lendülettel kell csinálni.

2: a ló háta mellett állsz, bal oldalon és arra nézel, merre a ló. (kapaszkodsz a sörényébe). a jobb lábadat előre-hátra lendítgeted, a csípőd is vele együtt mozogjon. aztán amikor érzed, hogy itt a pillanat, ugyanúgy mitn az előzőnél a bal lábadat behajlítod a jobb lábadat fellendíted a hátára.

elég bonyolultan magyaráztam, sorry remélem valamit tudtam segíteni (:

2011. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én felhasalni szoktam :) egy erős térdrugó, a kezed a hátán ( a bal kezed lehet akár a marján is, abba belekapaszkodhatsz) elrugaszkodsz, fellököd magad a hátára, és amikor hasalsz, a jobb lábadat átrakod a másik oldalra. :) én mindig így szoktam, és a magam kemény 162 centijével felszálltam így egy 176 centis lóra :)
2011. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg a marjánál lévő sörénycsomóba (jó sokat fogj össze). Állj a lapockája mellé bal oldalra, úgy hogy a fara felé nézel. Közben szorítsd meg erősen a sörényét. Vegyél egy nagy lendületet, úgy hogy a bal lábadat hátra lendíted, majd ezzel a lendülettel a sörénycsomóba kapaszkodva felrántod magad a hátára. Nekem így mindig sikerül.
2011. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. aug. 10. 05:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!