Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tereplovaglás vágta nélkül....

Tereplovaglás vágta nélkül. Mennyire lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Szóval egyetemi óra keretin belül megyünk tereplovaglásra és valószínűleg el leszek engedve, ám vágtázni viszont nemm tudok... az oktató azt mondta azt nem is fogunk elvileg.


De félek, hogy megindul a ló. Akkor mi van?



2013. szept. 21. 00:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg azt is hallottam, hogy akit elengednek, az kap pálcát is... de nekem már csak hiányozna.
2013. szept. 21. 00:37
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Ha megindul...Akkor élvezed!!:)A vágtát könnyebb kiülni,mint az ügetést,legyen az tan-van könnyűügetés-és a világ legcsodálatosabb érzése,mintha egy hatalmas hintalovon ringatóznál előre-hátra,miközben a legnemesebb állat hátán szárnyalsz...Nem fog megindulni egyébként,nagy valószínűséggel jól belovagolt,nyugodt iskolalovakról van szó,akik nem szoktak csak úgy beindulni.Előfordulhat,hogy makacskodik kicsit vagy ha érzi a bizonytalanságod,próbálgat ő irányítani,de erre neked kell figyelned,hogy magabiztos és nyugodt légy,mert bizony ők meglepően jól érzik lovasuk minden apró mozzanatát,érzelmeit és azt is,mennyire biztos kézzel fogod(ez átvitt értelemben is értendő,nem csak a szárra)
2013. szept. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Mondjuk a vágtát terepen igen csak illene kikönnyíteni, nem kiülni.

Említsd meg az oktatódnak, hogy legalább futószáron te szeretnél néhányszor vágtázni a terep előtt, mert biztonságérzetet adna. Nálunk is van, aki csak ügetős terepre jár, de ők már futószáron nagyon szépen tudnak vágtázni.

2013. szept. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nemhogy fejlesztik a lovaglás,inkább gyorstalpalóba kezdik "tanítani" . Nevetséges az egész és nem biztonságos rád nézve sem,nagy felelőtlenség. Amíg nem ülöd ki 100 % biztonsággal mind a 3 jármódot,ki sem kéne menjél terepre. Erre nincs mit mondani,lehet vágta nélküli terep is,de meg is indulhat,megijedhet a legnyugodtabb ló is,terepen máshogy viselkednek,ha meg félsz azt megérzi,és abból megintcsak nem sül ki jó dolog.
2013. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ez melyik varosban van?
2013. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vágtázni nem enged...
2013. szept. 21. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell terepen vágtázni, mikor én gyerekkoromban jártam egy lovardába, ott volt külön sétaterep (lépéssel és ügetéssel) és vágtaterep. Előbbi a kezdőknek, második a haladóknak.
2013. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Létezik ún. "ügetőterep", amelyen nincs vágta, azonban nem ajánlott olyan lovast kivinni általános (nem séta) terepre, amelyik még egyáltalán nem vágtázott, ugyanis bele kell kalkulálni azt a lehetőséget is, hogy a ló megijed/félreértelmezi a segítséget/utol akarja érni az előtte lévő lovat/felébred benne a versenyszellem (nem ijesztésnek, szokásoktól - lovardától - lovasoktól függ, akik lovagolják terepen) és beugrik vágtába. Véleményem szerint szükséges az a rutin, hogy ilyenkor ne ijedjen meg a lovas a vágtától, hanem nyugodtan, kiülve, félfelvételekkel vissza tudja fogni a lovát ügetésbe.
2013. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is szoktam néha kimenni, csak lépni ,vagy lépni-ügetni, de van, hogy a ló megijed, megugrik, erre számítani kell, nem életbiztosítás úgy, hogy még életedben nem ugrott be alattad ló, és én biztos, hogy így nem mennék ki, nem írnám alá a saját felelősségre papírt... Mert ez az ő felelőssége, és az ő baromsága, ha kötelez rá. Tanítson meg vágtázni, majd utána beszélgessetek a dologról. 1-2 alkalom futószáron már sokat segít... Ha ő nem tanít meg, beszélj esetleg mással.
2013. szept. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Valletta ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges, de óriási felelőtlenségre vall kezdőt terepre kivinni, de még osztályban is elengedni úgy, hogy a vágtát hírből ismeri csak.
2013. szept. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!