Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a Thermo...

Mi a véleményetek a Thermo csizmáról? Tényleg nem fázik benne a lábatok? Én a puszta közepén lovagolok, szóval se fedeles se semmi, és nagyon hideg a tél, szóval ilyen körülmények között sem fázna a lábam? Megéri a 10 ezret?

Figyelt kérdés
[link]
2013. szept. 23. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a puszta közepén lovagolok, fedeles sehol, ám egész komoly, hosszú órákat eltöltök lovon télvíz idején is. Azt nem állítom, hogy a thermocsizmában nem fázik a lábam, de az biztos, hogy még mindig ebben fázik a legkevésbé.
2013. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A tavalyi telet végigcsináltam a bőr lovagló csizmámban, mondanom sem kell kővé fagyott a lábam, és abba bele se fért négy zokni meg három harisnya, de akkor nagyon beöltözve kibírható a dolog. Köszönöm a választ. :)
2013. szept. 23. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem nagyon bevált, bár van, amelyiknek a bélése hamar megadja magát, de azt meg lehet varrni, ám nekem 2 évnél többet nem bírt még ki egyik sem, de így is megéri. a legjobb, hogy az egész alja gumi, így latyakban is gond nélkül alkalmazható. szóval én ajánlom, nekem működik! (egyébként nekem is az van, hogy egy 2 órás lovaglás végére már kezd ledermedni a lábam benne, de legalább van hely mozgatni kicsit a lábujjaimat.)
2013. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha meleget akarsz, akkor búvárcsizmát vegyél, azt ugye arra tervezték, hogy vízben, azaz 4x-es hővesztés mellett ne fázzon a lábad, levegőn még majd örülsz ha nem lesz túl meleg. További előnye, hogyha beázik -és az nem vízálló rendeltetésénél fogva- akkor sem kellemetlen, mert szépen testhőre melegszik a víz.
2013. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pivekla ***** válasza:

Bármilyen meleg is a búvárcsizma, nem lovaglásra találták ki, így hiába fázna benne kevésbé a lábad, korántsem vagyok benne biztos hogy megállná a helyét a nyeregben, főleg egy nagyobb, béleltebb darab.


Nekünk sincs fedelesünk, csak a mezők-erdők mindenfelé, így mondanom sem kell hogy nekem is mennyire fontos hogy meleg csizmám és ruházatom legyen télen amiben több órát is kényelmesen kibírok.

Olyan csizmám mint amilyet linkeltél még nem volt, de ELVILEG aminek olyan gumis az alja az elég hamar szétmegy és nem is a legjobb a szigetelése. (A gumi miatt ezt abszolút el tudom képzelni, ha belül bélelt, még akkor is.)

Nekem ilyenem volt 3 éven keresztül:

[link]


Szerettem, jól bírta, és amikor már volt rajta 1-2 szakadás akkor sem eresztette be a vizet a legnagyobb hóban-sárban sem.

Érdemes szerintem ilyesmire inkább egy kicsit többet költeni, de akkor biztos lehetsz benne hogy évekig tudod majd használni és nem fogsz benne sz*rrá fagyni. (már bocsánat)

A kezem-lábam nekem is nagyon fázós, ezzel a csizmával viszont a legnagyobb mínuszokban is elég volt csak 1 vastag, vagy 2 vékonyabb zokni.

2013. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenféleképpen lovagláshoz megfelelően szeretnék csizmát venni.
2013. szept. 23. 20:17
 7/11 Valletta ***** válasza:
10 ezerért nem kapsz csodát. Bármit is veszel, én azt javaslom, hogy vegyél alá egy pár jó minőségű, téli gyapjúzoknit (túraboltból). Soknak hangzik 3-4 ezer egy pár zokniért, de hidd el, hogy nagyon megnöveli a komfortérzetet.
2013. szept. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,figyeli-e még valaki a kérdést, de nemrg vettem az Aldiban thermo talpbetétet (párszáz Ft volt), beleraktam a thermocsizmámba, hát így már valami álom! :-)
2014. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én meg kb 1 hónapja vettem a decathlonban thermo talpbetétet és sokkal de sokkal jobb tényleg, bár a minap kb másfél órát lovagoltam és a rossz talaj miatt szinte végig lépni kényszerültem és a végére igencsak fázott a lábam...
2014. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ugyan ilyenem van, de nekem nem jött be mikor a díjlovas mozdulatokhoz adtam volna csizma utasítást de persze kitudja te mire szeretnéd, ha csak terepezni akkor szerintem nagyon jó de én lecseréltem a dechatlonba lévő valami bokaszizma szerűségre nem is tudom :\ igaz kicsit ér tovább a bokámnál de sokkal kényelmesebb felhúzok egy jó kis zoknit és már a lábszáram se fázik :)
2014. febr. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!