Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két db.10 éves kocsilovat...

Mankesz kérdése:

Két db.10 éves kocsilovat lovagolok be. Szépen haladunk, de egyvalami egyenlőre nem változik. Ők akkor is "húzzák a kocsit", ha nyereg alatt mennek. Ez a beidegződés megmarad, vagy idővel változni fog?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán, nagyon lassan, nagyon picit változni fog, de sokáig kiflibe hajolva fognak menni egyenesen.
2013. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Változni fog.. jövőre ilyenkor már rá sem lehet ismerni..:)

(tapasztalat..)

2013. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát, gondoltam, hogy tökéletes nem lesz!De olyan ügyesek!:)Sem pálcát nem használtam eddig, sem semmit.Bár azt mondták, kikötőszár hasznos lehet.Mit gondoltok erről?
2013. szept. 26. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Kikötőszár? aha ,tünetkezelés,probléma megmarad. Csak üti a ló száját,arról nem beszélve,hogy állkeretbe kényszeríti. Kapsz egy álltámaszkodást,és csak merevebb lesz. Meg nem is kell összehúzni az elején, vannak előbbre való dolgok is. Maximum futószárazáshoz vagy ha nagyon kezdő gyerek ül a lovon akkor esetleg ,lehet kikötőszárazni,de komolyabb lovaglási elképzeléshez csak több ártalma van,mint haszna.
2013. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is rossz megoldásnak tartottam, ezért nem tettem rá.
2013. szept. 26. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha futószárazod, akkor kell a gumikarikás kikötőszár, de főleg kezdetben nem szabad szorosra húzni (!), de legyen rajta, mert a lovas kezét remekül helyettesíti. Ha felülsz, akkor viszont felesleges, onnantól többet árt, mint használ. Veiroter, és társai feleslegesek viszont, behúzzák a ló fejét, és kialakítanak egy látszólagos támaszkodást, de mivel a ló fara ettől még nem aktivizálódik, ezért többet árt az egész, mint, amennyit használ.

A pálya pedig kell, azt kell megérteni, hogy ne marra szolgál, hogy hajtsd a lovat, vagy büntesd - a pálca segítség, és épp ezért fontos, hogy a ló megismerkedjen vele. Soha ne büntesd vagy fenyítsd vele, de használd ki, hogy van - például, hogy eléred vele a farát, ott, ahol a csizma már nem. Nem agyonverni kell vele, épp, hogy csak megkocogtatni, a ló érzékeny állat, és idővel szépen reagálni fog, és dolgozni rá.

Amúgy akkor nem lesz tökéletes soha, ha nem akarod, vagy, ha közben rengeteget kocsiznak egyszerre. Ha márpedig eldöntöd, és akarod, akkor a maguk szintjén lehetnek tökéletesek, idő és energiabefektetés kérdése ez, semmi több - van még bennük majd 10 év legalább... Ennél nagyobb célokat is teljesíteni tudnak majd.

2013. szept. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Időnként elfelejtkeznek már róla, hogy nem húznak éppen, és akkor egész egyenesen mennek!Én türelmes vagyok, ennek biztos meg is lesz az eredménye.A kikötőt én is futószáron gondoltam, azt is csak fokozatosan, mert egyáltalán nem ismerik azt sem.Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!
2013. szept. 28. 08:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Épp ezért kell először csak lazán feltenni a gumikarikás kikötőt, mert nem ismerik, de futószáron nagyon jó, mert úgy tanulhatják meg a jármódokat, találhatják meg az egyensúlyukat, hogy közben olyan, mintha ott lenne a lovas, és fogná a szárat, így nem nyeregből találkoznak az egésszel először. De az ilyen kikötőszár inkább kiképzési eszköz, semmint mindennapos segítség a lovasnak, ha futószáron ül fel egy kezdő, akkor jó lehet, egyébként megint csak szükségtelen... De szóval ártani nem árt, ellenben, ha erővel berángatod keretbe a ló fejét, az nagyon sokat, mert a ló fara ettől még nem aktivizálódik, ellenben a feje a "helyén van" -> elejére ejted, még jobban elhasználódik a ló eleje.

Pálcával nyugodtan fel lehet ülni, az csak jó, ha megtanulja, hogy attól, hogy pálca van a lovasnál, az nem azért van, hogy bántsák őt, vagy, hogy neki onnantól folyamatosan pörögnie kéne, ugyanúgy kell mennie, mint amúgy.

2013. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindíg van nálam pálca, de még nemigen használtam. Nagyon kedves vagy, hogy segítesz, köszönöm.
2013. szept. 28. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!