Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan és mivel takarítsam a...

Hogyan és mivel takarítsam a lovas cuccom?

Figyelt kérdés

Mivel takarítjátok a műanyag kobakot (vízzel? kezelitek valamivel?)?

Kesztyűt mivel kezelitek?

Chapsre jó a fekete bőrzsír (amit csimához használok)?

Van külön szivacs a tisztításhoz vagy jó a sima mosogató is?

Mennyibe kerülnek a bőrzsírok, ápolószerek?



2013. szept. 15. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

kobakom nincs, így azt nem tudom, kesztyűt sima kis mosószeres vízzel mosom ki, de persze csak ha nincs benne bőr rész.

chapsre nem használok bőrzsírt, mert ami nekem van az nem bőr, hanem van velúr, meg valami velúr utánzat, azokat meg simán kimosom vízben. ha bőr, akkor használhatsz rá bőrzsírt, de ha velúr, akkor ne. ha nagyon sáros, akkor várd meg amíg megszárad és keféld ki.


egy színtelen bőrzsírra érdemes beruházni (cipőkre is használhatod), kisebb kiszerelés ezres körül van, legyen az akár bőrolaj, akár bőrzsír, akár bőrkrém.

2013. szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem műanyag kobakom van nedves szivaccsal szoktam takarítani (mosható a bélés).

Bőr kesztyű.

Bőr chaps.

Bőr cipő (ajándék volt a bőrzsír).

2013. szept. 17. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
A bőrhomiknak jót tesz, ha glicerines szappannal megdörzsölt nedves szivaccsal tisztítod őket, majd száradás után kened be -- jó a bőrzsír is, de nekem eddig a méhviasz vált be leginkább.
2013. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Viaszt meg olajat azért nem szeretnék mert csúszni fog a kesztyű vagy nem?
2013. szept. 18. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól megszárad, akkor nem. Igen vékony rétegben kell a viaszt felvinni, és jól bedörzsölni, ha megszáradt, még egyszer átdörzsölni, és akkor már nem csúszik.

A huszárok is viaszt használtak, igaz, nekik még nem is nagyon volt más akkoriban, pedig ők aztán lovasok voltak...

2013. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!