Kezdőoldal » Állatok » Lovak » SZeretnék majd lovat venni...

SZeretnék majd lovat venni csikót vagy idősebbet?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve lovagolok, szeretnék lovat de nem tudom hogy csikót vagy idősebbet. több ok szól a csikó mellett és ellene is. Nyílván mire annyira megnő hogy lovagolható lehessen azért tudok majd olyan szintet lovagolni! Ti mit ajánlotok. Negatív beszólásokat nem kérek, normális emberek értelmes válaszát várom. köszönöm

2013. szept. 26. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
ennyi év tapasztalattal egy jól belovagolt 8-10 éves lovat.
2013. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy választási korú csikót csak tartasz még bő 3 évig, majd kifizeted a belovaglását, amivel van egy alap szinten belovagolt lovad. Csakhogy egy csikót nem nehéz elrontani azért, még a belovaglás előtt, sőt, és ha nincs tapasztalatod velük, akkor nagyjából 90%-ra mondom, hogy a fejedre nő, és totál kezelhetetlen lesz, már 2 éves korára, nem, hogy 3-4... Egy jól belovagolt, stabil tudású lóban kell gondolkodni, bő 1-2 hét alatt megszokjátok egymást, ha adsz neki is 2-3 évet, mint ahogy a csikónak tennéd, ugyanúgy összeszoktok, sőt. Egy éve volt saját lovam, amikor már a karámjában állva ránéztem, és meg tudtam mondani, hogy épp tele van-e, milyen napja van, stb... 8 éves volt, mikor elhoztam az előző gazdájától. Baromság, hogy csak a csikóval lehet összenőni, megszokni egymást, az viszont kétségtelen, hogy a csikó nevelése, kiképzése messze több időt, pénzt visz el, kezdve azzal, hogy az alap szinten belovagolt ló még messze nem az a szint, amin optimális esetben meg lehetne állni.
2013. szept. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!