Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem késő leválasztani egy 12...

Nem késő leválasztani egy 12 éves csikót?

Figyelt kérdés
Vettem két sodrott lovat, 17 éves kanca és 12 éves herélt csikója, kocsizok velük. De a lányom díjugrat rendesen, edzőnél, eddig bérelt lovat, de most inkább a sajáttal foglalkozna, ki is próbálták őket, a csikó tehetséges a fajtájához képest, a kanca nem, meg idős is. De nem lett leválasztva a csikó, ami kocsiban nem gond, meg istállóban is egymás mellett vannak, de a legelőn se mennek egymástól 30 méternél messzebb, és lovagolni is csak úgy lovagolta eddig a lányom meg az edzője, hogy a másik is bent volt a karámban, mert ott lovagolnak, ahol amúgy is legelnek a lovak. Megpróbáltuk külön rakni őket, de hatalmas hiszti volt, nem tudom, hogy ennyi idősen le lehet-e még választani a csikót, vagy már annyira összenőttek, hogy idegbetegek lesznek a másik nélkül? Ha le lehetne választani, akkor a csikót levihetnénk a rendes lovardába, ahol van pálya, meg igazi akadályok, meg edzők, meg versenyek, de így az anyjával nem nagyon lehet.
2013. aug. 2. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
sose késő,előbb utóbb úgyis le kell bár jobb lett volna hamarabb... első napokban idegesek lesznek mindketten aztán megszokják csak idő kérdése,de ha láthatóan ideges hisztis akkor ne lovagoljátok,várjátok meg míg megnyugszik nehogy baj legyen .
2013. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy ideig biztos nem lovagolnánk őket, az első napokban nem sok értelme lenne egy edzésnek, amin csak rohangál meg nyerít. Ha ilyenkor van még esély, hogy leválasztódnak, akkor szerzek erősebb villanypásztort, mert a mostani szalag nagyon gyenge, átmegy rajta, ha az egyiket az istállóba teszem, a másikat meg a legelőre. Most egymástól kb 200 méterre kikötöttük őket az udvarban, hogy szokják, ha nem látják a másikat, de csak nyerítenek egymásnak, nem tudom, abbahagynák-e egy idő után.
2013. aug. 2. 21:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A csikó már le van választva, mert a kanca leválasztja magáról a csikót, hiszen már nem szopik :)

Amiről szó van, az az összenövés kanca és csikója között. Ez egy erősebb kötődés, amit természetesen meg lehet szakítani. Csak úgy, ha a két ló nem látja egymást többet. És ne is hallják egymást, ha nyerítenek egymásnak, ugyanis ilyennel volt dolgom, hogy kiszöktek a sodrott anyukák a villanypásztoros legelőről, a leválasztott csikókhoz a bokszba

Menni fog szerintem is, bár lelkileg sérülni fog a ló, ezt meg kell várni, amíg felületesen begyógyul. Ha sokat lesztek kint vele, az sokat fog segíteni

B.

2013. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem tenném, elég nagy trauma lenne ez nekik.
2013. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jobb lenne ha nem is látnák hallanák egymást mert úgy tényleg csak rosszabb. teljesen különítsétek el őket egymástól, vigyétek a csikót a "rendes lovardába" minél hamarabb
2013. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A rendes lovardát úgy értettem, hogy nem háznál nálunk, hanem igazi lovarda lovásszal, pályával, nyergessel, ilyesmi. :) Nem akarnám ennyire drasztikusan, mert jó lenne, ha kocsiban azért tudnának menni együtt. Lehet, hogy megpróbáljuk azt, hogy lassan szokják meg, hogy együtt lehetnek esténként továbbra is, de amíg a csikón lovagolnak, az anyja marad a karám mellett kikötve, úgy látja, de mégsincs ott, később bevisszük az istállóba, aztán hátha rájönnek, hogy nem tragédia pár óra külön...
2013. aug. 2. 22:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt meg lehet tanítani nekik, hogy egymástól külön is dolgozzanak, meg fogják tanulni, hogy napközben van feladat egymás nélkül is, de este megint összekerülnek, vagy a legelőn együtt vannak. Ha elég jó az edző, el tudja lovagolni a "csikót" az anyjától. Én mondjuk nem is nyúlnék túl drasztikusan hozzájuk, csak olyasmit csinálnék, hogy amíg az anyja benn van a bokszban, addig a másikat kiviszem lovagolni, majd vissza a bokszba az anyja mellé. Nem baj, ha nyerítenek, majd megtanulják, hogy csak a munka idejére mennek külön, utána lehetnek együtt ismét. Ez ebben a formában nem is lenne trauma és néhány nap alatt megszokják.

Ami viszont eszembe jutott: azt írod, kérdező, hogy a lányod ugrik a lóval, de azért szeretnéd együtt kocsizni is őket. Ez baromira rossz ötlet, ugyanis amit a ló (remélhetőleg) megtanul - és itt nem az ugrásra, hanem az idomítottságára gondolok - azt kocsiban azonnal szétveritek, persze átvitt értelemben értem a verést.

A kocsiba fogott ló egészen másként fordul és a súlypontja is máshol van, mint a nyereg alatt dolgozó lónak. Ha csak lovagolgat a lányod, akkor belefér ez is, az is, de ha ugrani akar, akkor nem.

2013. aug. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg nem lehet mindent egyszerre, hogy elvárod tőlük legyenek együtt is és külön is, ezzel csak nagyobb kárt okozol a lelkükben.

Vagy hagyd együtt, vagy válaszd szét őket és csak akkor legyenek együtt a kocsiba, - ha nagyon muszáj- ha már teljesen leválasztódtak egymástól--- mondjuk fél év múlva

B.

2013. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gabka, az ugrást hobbiból csinálja, tudjuk mi is, meg az edzője is, hogy egy sodrott lóval, aki 12 évesen kezd kiképzést kapni, ha úgy érzi majd, hogy nincs értelme, mert kocsiban úgyis mindig visszafelé fejlődik, akkor megint bérel majd rendes sportlovat, de most mindenképp szeretne a saját lóval foglalkozni, meglátjuk mennyire fog sikerülni, az biztos, hogy valami alapvető idomítottság nem fog neki ártani, mert most makacs, mint az öszvér. :)
2013. aug. 3. 14:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, baromi nagy hülyeséget írtál. A ló társas lény és náluk is vannak baráti kapcsolatok.

Nekem az a lovam, amelyikkel egész szép eredményeket hoztam díjugratásban és militariban is ment pár jót, soha az életben nem volt a szó szoros értelmében leválasztva. Az anyja maga választotta le őt, amikor már túl nagy volt és nem akarta szoptatni, de mindig együtt voltak, egymás melletti bokszban laktak, együtt voltak legelőn stb. De soha nem volt probléma, hogy kihoztam egyiket vagy másikat melózni, vagy akár több napos versenyre vittem a "csikót", megtanulták, hogy ilyen van, tökéletesen dolgoztak egymás nélkül, aztán meg örültek egymásnak, amikor visszamentek az istállóba vagy a legelőre, vagy hazaértünk egy versenyről. Ebben semmi probléma nincs.


Kérdező, így más a dolog, akkor kellemes hobbizást! :-)

2013. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!