Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti indulnátok így díjugratóver...

Ti indulnátok így díjugratóversenyen?

Figyelt kérdés
Egy menős lovam volt, rajta tanultam ugratni edző nélkül, ő imádott ugrani, megállítani nem lehetett, ha akadályt látott, viszont sose ellenszegült, sose kerülte ki, mindent átugrott. Vele így 1 métert is ugrattam, és csak két edzésen voltam az elején, utána mindent egyedül csináltam. Őt eladtuk, mert túl megbízhatatlan volt, tartottam tőle, mert ha épp nem ugrattunk, akkor már nem volt ennyire aranyos, de egy nyolcéves kezdő ugrólóra cseréltük el. B1-ben versenyzett, elég hajtós ló, de párszor ugrattam vele kicsiket, az szépen ment. Mindenképp edzővel akarok továbbtanulni vele, hiszen ő egészen más, mint az előző lovam aki tudott tanítani engem, az új lovamhoz már kell elméleti tudás is. A hétvégén lesz egy 90 cm magas díjugrató háziverseny a lovardában, lehet, hogy megpróbálnék benevezni. Maximum nem sikerül, és akkor utolsók leszünk, vagy kizárnak, tapasztalatnak mindenképp hasznos lehet szerintem. Ti mit gondoltok, érdemes lenne így nevezni, vagy várjak még vele, amíg edzővel megtanulom rendesen a díjugratást? A régi lovammal biztosan indultam volna, de vele sajnos már nem nevezhetek, elvitte az új tulaj pár napja. Viszont a menős lovat és a hajtós lovat kicsit máshogy kell kezelni az ugrópályán, szerintetek mi lenne a helyes döntés?
2013. szept. 27. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem dobnám be a lovat a mélyvízbe egyből, hiszen még neki is meg kell szokni az új helyét és azt, hogy más valaki lovagolja, máshogy, ráadásul neked sincs túl sok tudásod a díjugratásról - itt nem a magasságok jelentik a nehézséget, és kicsit többet is jelent ez az egész, mint, hogy rámegyünk az akadályra vágtában, és majd lesz valami. Az egész alapja a díjlovaglás, jobban mondva az idomítólovaglás, amire azt mondtad, az előző lovaddal (edző hiányában) nem tudtál készülni... Márpedig egy ugrópályán az a minimum, hogy tetszés szerint nyújtod és rövidíted a lovad vágtagugrásait, akár ugrás felett lábsorrendet cseréltetsz vele, vagy a pályán bárhol átugratod, ha kell, és mindig helyesen fel tudod mérni a távolságokat, megadni az elugrási pontot a lónak, jókor könnyítesz ki, és így tovább, és így tovább.

Egy ismeretlen lóval, kérdéses háttér tudással én nem vágnék bele, mert a lóban is rossz emlékeket hagyhat - nem csak a versenyzéssel, de veled kapcsolatban is, ha valami nagyon rosszul sül el. Ez persze csak az én véleményem, az már más rész, hogy házi ugróversenyekkel nekem elve vannak fenntartásaim, amikor a pályaépítő tudása is ott merül ki, hogy a nehézséget a magasság adja meg, semmi más. Nyilván vannak nagyon színvonalas házi versenyek, ezt azért tegyük hozzá, ezt látatlanban már nem dolgom elvitatni, rossz tapasztalatok csak...

2013. szept. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!