Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy indulnátok neki a...

Ti hogy indulnátok neki a külföldi (Ausztria) munkavállalásnak?

Figyelt kérdés

Férjemmel gondolkodtunk el a külföldi munkavállaláson, de nem tudom, hogy hogy kellene hozzákezdeni.

Ő tud nématül, én sajnos nem (angolt tanultam). Találtam ugyan sok külfölsi álláshirdetést, ahol nem szükséges a nyelvtudás, de félek, hogy mi van, ha átverés?

Nincs kint sajnos olyan ismerősöm, akire "támaszkodhatnánk", és ez mégjobban bonyolítja a dolgokat. Nem félnétek kilépni a munkahelyetekről? Mi van ha átverés, hazajössz, és se új meló, se régi? Egyáltalán mennyi alaptőke szükséges ahhoz, hogy elindulj? Mennyi pénzt viszel magaddal? Ausztriába szeretnénk menni, minden sztori érdekel. Illetve a tanácsok, hogy mire figyeljünk oda, mivel érdemes számolni, és egyáltalán teljes történetek a külföldi életről :) Jah, esetleg ha tudnátok linkelni olyan honlapokat, ahol nem átverős álláshirdetések vannak, hanem frankók, azt is megköszönöm :)



2013. ápr. 29. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ausztria nincs olyan messze. Egy hétvégén leugrotok megnézitek beszéltek azokkal a melóhelyekkel ahova mennétek aztán kész.
2013. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

1. Olyan munka, amihez nem kell nyelvtudás, gyakorlatilag mindig átverés.


2. CSAK olyan munkát szabad elvállalni, aminél már ALÁÍRT szerzödés van, amikor kimentek, ami "majd ott aláírjátok", az a legtöbbször nem tiszta dolog


3. CSAk akkor érdemes menni, ha már FIX munka van, találomra nem érdemes.


4. Mindenképpen annyi pénzt kell magatokkal vinni, ami elég leglább 2-3 havi megélhetésre (ez fejenként legalább 500-600 Euro)

2013. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyelvtudás nagyon fontos! Én középfokú angollal mentem ki Münchenbe (ismerősök ott dolgoztak akkor és mondták hogy alig kellett valami nyelvtudás) hát ne mondjam a felvételinél elbuktam mert ugye például ha 2éve napi 50fekvőtámaszt megcsinálsz akkor 30db meg sem kottyan.

zóval aki gyakorlott annak nem nehéz...


Középfokú angollal még angolul is alig tudtunk beszélgetni mert ugye ő neki is akcentusa van, én ideges vagyok szóval nyelvtudás nélkül meg sem próbáljátok!!

2013. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Férjem tud németül, "csak" én nem. Az úgyis nagyon gáz? Akkor lehet, hogy előbb érdemes lenne neki megpróbálkoznia vele. De akkor ugye csak időszakos munka jöhetne szóba, mivel látni is szeretnénk egymást :) Ezekről van valami tapasztalat? Tehát mondjuk kimegy, 1-2 hónapra dolgozni, hétvégente hazajön, ilyesmire gondoltam.

2013. ápr. 29. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!