Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakran vetetitek le a...

Milyen gyakran vetetitek le a patkót? És mennyi időre?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve van vasalva a lovam. Azt hallottam hogy időközönként le kell venni, hogy tudjon pihenni a pata.
2013. szept. 29. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

amit hallottál, az szerintem hülyeség. van olyan ló, ami nedves időben, tehát ősztől tavaszig el van patkó nélkül is, csak a nyári szárazságban kell rá vas, viszont van olyan ló (pl. az enyém) ami egyáltalán nem bírná vas nélkül, mert nagyon rossz minőségű a patája sajnos. a patája nem "pihenni" fog, ha csak úgy ukmukkfukk leveteted a patkót, hanem érzékeny lesz.


télire sokan levetetik, bár azt hozzá tenném, hogy főleg olyan lovakról, amiket télen alig használnak.


szerintem ezt a kérdést nem itt kell feltenned, mert mi nem ismerjük a lovad patáját, nem tudjuk, hogy most miért van patkolva, ezt a kovácstól kell megkérdezned, aki patkolni szokta, hogy télire le lehet-e venni, szerinte milyen minőségű a pata.


egyébként meg lehet próbálni, hogy leveszik és kiderül, hogy mennyire törik, foszlik, illetve mennyire érzékeny, csak az a baj, hogy tök máshogy körmölnek meg egy lovat patkolás előtt és úgy, ha nem akarják bevasalni, de ezt a kovácsoddal kéne megbeszélned.


reméljük normális, megbízható kovácsod van, aki véletlenül se fogja potyára bevasalni a lovad, tehát ha nem lenne szüksége patkóra, akkor most se lenne megpatkolva!

2013. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én lovamnak csúnya X lába van, ha nincs rajta patkó, illetve nincs, de akkor kb. 3-4 hetente körmöltetni kelleme, hiába puha a talaj, szóval nem játszik, hogy levetetem róla, neki ezzel baja így nincs. Amúgy jó minőségű a patája, nem is kopik olyan gyorsan,erős, korrekt, például a hátsókkal nincs is baj sose, de a mellsőkkel nem tudok mit kezdeni. Szóval nem pihentetem, és ennyi. Szóval nagyon nem mindegy, miért van a ló lábán az a patkó, ha láb/pataproblémát korrigál, rendszeresen kemény talajon jár (pl. kocsizik betonon), igás, vagy ugróló, akkor kell rá az a patkó, vagy ha leveteted, addig meg kell szüntetni a kiváltó okot. Ha csak úgy rákerült, mert trendi, akkor persze, hogy le lehet vetetni nyugodt szívvel.
2013. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!