Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakran adjak a lonak...

Csilikee kérdése:

Milyen gyakran adjak a lonak gabonafélét? Pl. Hogy ha szénát eszik egész nap akkor akkor is kell neki adnom vagy hogy?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit dolgozik, igényli-e. Ha egy póniról van szó, aki egész nap csak legelészik, és heti egyszer kimennek vele terepre, akkor nem kell. Póninak amúgy is kevésbé, mint nagy lónak. Ha sovány, idős, sokat dolgozik, vemhes, csikója van, stb, akkor kell. Ha jó kiállású anélkül is, csak hobbira használod, esetleg nem is lovagolod, akkor nem kell neki.
2013. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát a lovon csak hétvégeként lovagolok meg ha szunet van akkor mikor kell neki adni enni? és mennyit?
2013. máj. 7. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha mindennaposan dolgozik, akkor 0,5-1 kg / 100 ttkg adagnyi abrak kell neki, naponta, amit 3-5 alkalomra kell elosztani.

Mivel szétszórtan dolgozik, nem tudom, mit és mennyit, ezért szerintem ez sok lenne neki, egy fél kilót/nap én azért adnék neki, mert egy kicsit koncentráltabb, mint a széna. Nyilván amikor tartósan nem dolgozik, akkor abrak adagot csökkentünk, szénaadagot növelünk.

2013. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!