Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló lenne nekem való?...

Milyen ló lenne nekem való? És hol lehet ilyet nézni?

Figyelt kérdés

Imádok vágtázni, de első lovam lenne, bártartásban. Nem szeretnék sokat költeni, de nem is a legolcsóbb lovat szeretném. 160 cm vagyok, de sokat szoktam nőni, ezért ha pónit vennénk, az magasabb lenne. Leginkább hobbilónak használnám, egy-egy edzésen ugratnék vele, de nem nagyokat. Terepre majd szeretnék járni vele. Belovagolt, nem menős, de nem lusta lovat szeretnék, azt hallottam tíz év felett megéri venni, de az alatt már nem, ha első lovat szereznék be. A szín mindegy, de nagyon szeretem a tarkákat. :)

Hol lehet ilyen lovat nézni? Milyen fajta lenne a nekem való? Mennyiért kapni egy ilyen pacit?

Negatív válaszokat nem kérek, de a válaszokat előre is köszi. Elég akár az is, ha csak fajtát írtok.



2013. okt. 2. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
vasaló
2013. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
vasaló és a média marktban, mert...
2013. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd tapasztalt edző,vagy lovas segítségét ebben!:) Amúgy szerintem 7-12 évesig keress lovat,ennél idősebbet ne nagyon!:)
2013. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amugy nézz körül a Lovasok.hu-n!:)
2013. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok!


A lovacskának annyi baja van még hogy kitört a bal lába!

Már orvosolták a problémát de sántikál!

2013. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg eladó lovat találsz a lovasok.hu-n vagy egyéb honlapokon (beírod google-ba hogy eladó lovak).


"Nem szeretnék sokat költeni, de nem is a legolcsóbb lovat szeretném" Ezt felejtsd el, a lóra mindig sokat kell költeni és a minőség nem mindig arányos az árral. A kora, származása vagy akár a különleges színe is felviheti az árát, anélkül hogy a képzettségét (a lényeget) figyelembe vettük volna. Ugyanakkor a vételi ár a legkevesebb, amit ki kell fizetned érte, mert a jövőben csak még több pénzt fog felemészetni a lótartás (állatorvos, patkolókovács, bértartás ára, felszerelések...)


"Belovagolt, nem menős, de nem lusta lovat szeretnék" Kicsit nagyok az elvárásaid. A ló mint élőlény akkor tökéletes, ha vannak hibái, rossz napjai. Csak a lovason múlik, hogy mit tud belőle kihozni (ha lusta a ló, annak oka van, például nem tiszteli a lovasát)


"A szín mindegy, de nagyon szeretem a tarkákat." Ha a szín mindegy, akkor ne szeresd a tarkát. Ne hagyd hogy ez befolyásoljon a ló választásánál.


Lovas hirdetések milliószámra vannak a neten. A hobbylovak ára 200-800 ezer között vannak, de mint már írtam, ez az összeg csekély zsebpénz a lótartáshoz képest. Ha lovad van, mindig előre kell gondolkozni, hogy a következő évet ki tudd fizetni, és közben a sürgős baj esetére is legyen nálad pénz az állatorvos számára.

Sokszor mondják hogy a jó lónak nincs színe, nincs fajtája, neme, kora, magassága. Mindig az egyedet kell nézni. Azt hogy neked való-e az adott ló, akkor fogod látni amikor ott állsz előtte vagy éppen rajta ülsz - ezt más nem mondhatja meg, magadnak kell kitapasztalnod.

2013. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék sokat költeni, de nem is a legolcsóbb lovat szeretném."

Manapság áron alul is lehet jó lóhoz jutni, mert csórók az emberek, szabadulni akarnak a jobbféle lovaktól is sokan. 3-400 000-től már kaphatsz tisztességes (semmi extra, de használható) lovat. 7-800 000-ért már elég komoly, versenyzésre is alkalmas lóhoz is lehet jutni manapság.


"160 cm vagyok"

Pónit semmiképp. Ha átlagos testalkatú vagy (nem nagyon duci, nem is túl vékony), akkor legalább egy 140 cm marmagasságú ló kell neked. Magasságra minimum arab. Én a helyedben kislovat sem vennék, csak lovat.


"Leginkább hobbilónak használnám, egy-egy edzésen ugratnék vele, de nem nagyokat. Terepre majd szeretnék járni vele."

Erre gyakorlatilag bármilyen olyan ló alkalmas, amely egészséges és nem idegbeteg.


"Belovagolt, nem menős, de nem lusta lovat szeretnék, azt hallottam tíz év felett megéri venni, de az alatt már nem, ha első lovat szereznék be."

A menőkedv nem fajtafüggő, bár az angol telivért nem ajánlom, mert a többségük (tisztelet a kivételnek) menős, ideges, nem a legjobb hobbilónak. Kipróbáláskor vigyél edzőt, nehogy átejtsenek titeket azzal, hogy belovagolt, mert ezt van, hogy mindenféle lóra ráfogják, amely elindul attól, ha oldalba rúgják. Nézzétek meg, hogy tényleg rendesen be legyen lovagolva, mert az, hogy X éve ülnek rajta és haladnak vele, nagyon nem jelenti azt, hogy be is van lovagolva. Életkor: 7 és 13 év között.


"A szín mindegy, de nagyon szeretem a tarkákat."

Magyar félvér létezik tarkában, meg azok relatíve olcsóbbak is általában.


"Hol lehet ilyen lovat nézni?"

lovasok.hu


"Milyen fajta lenne a nekem való?"

Nem fajtát nézünk, hanem egyedet. De ha már így kérded, legjobb a magyar félvér, magyar sportló vagy a kisbéri lehet. Hangsúlyozom, hogy egyedet kell nézni, mert minden fajtában ki lehet fogni nagy genyókat.


"Mennyiért kapni egy ilyen pacit?"

Vannak még további értékmódosító tényezők is, pl. a heréltek általában olcsóbbak, mert nincs tenyészértékük, de mivel nem szeretnél csikót, ez neked nem baj, sőt talán előny is, meg aztán ÁLTALÁBAN a heréltek a legnyugodtabbak. Értékcsökkentő tényező az is, ha nincs származási lapja vagy nullás a sütése, de mivel nem akarod tenyészteni, ez neked megint csak nem baj. Útlevele viszont legyen, nehogy átverjenek az életkorával vagy mással.

Értéknövelő tényező, amit érdemes esetleg figyelembe venned, ha vannak versenyeredményei. Egy versenytapasztalattal rendelkező ló általában valamivel drágább, viszont ez neked is előny lehet, főleg, ha fiatalkorú vagy kezdőbb lovassal versenyzett, az arra utal, hogy megbízható, normális ló.

Árfekvést fentebb írtam.


Negatív válaszokat nem kérek, de a válaszokat előre is köszi. Elég akár az is, ha csak fajtát írtok.

2013. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Azt ne mondd ,hogy nem ismered a lovasok.hu vagy expressz vagy apród meg az ehhez hasonló oldalakat....


Vegyél egy 3 éves,Angol telivér mént! DE kizárólag ilyet !

2013. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: nehogy már csőbe húzd! :D de komolyra fordítva a szót, szerintem neked egy nyugodt kb. 7-13 év közötti lóra van szükséged, a magyar félér, magyar sportló vagy a kisbéri lovak általában ennek megfelelnek. Én elfogult vagyok a kisbérivel szemben, met többön is ültem, és ők mind jók voltak a fenti szempontok alapján.

[link]

jó ha van legalább útlevele,

én ismerek olyan lovast, aki az ügetőjét 120.000-ért vette és tökéletesen van átlovagolva, de van olyan ismerősöm, akinek egy idegbajos lova van, pedig 600.000-et csengetett ki rá! ha tarkát akarsz, akkor már elbuktál, mert azok kivétel nélkül drágák... amikor élőben nézd meg a lovat, kérd meg, hogy hadd nyergelj, pucold te a lovat, hogy lásd nem harap / rúg a hevederre, ilyesmik. vigyél magaddal egy másik lovas vagy inkább edzőt, hogy ő is felmérhesse. nem ár egy állatorvos is hogy meg tudja vizsgálni, hogy semmi baja. és mindenképpen legyen stabil pénzügyi háttered, hogy esetleges állatorvost, gyógyszer ki tudd fizetni.

2013. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az angol telivér is lehet kezesbárány, ha megfelelő lovas ül rajta... Ennyit erről.

Ha a ló lusta, vagy pörög, az sokszor a lovas hibája, jó edzővel korrigálható. Ha valamit megfizetsz, az a ló tudása legyen, 8-12 év közötti lovat érdemes keresni, kancát vagy heréltet. Legyen melletted edző, amikor kiválasztod a kérdéses lovat, és a későbbiekben is csak ajánlani tudom, mert egy lovat elrontani két perc.

Az én lovam amúgy 300 alatt volt, a felszereléssel, mindennel, de kimondani is fájdalmas, mennyibe került eddig összesen a tartása mindennel együtt - holott sosem volt beteg. Nem megvenni lesz sok...


Általánosságban amúgy kezdőknek nem ajánlott fajta a telivér (sem angol, sem arab), illetve azon egyedek és/vagy fajták, amelyek erősen telivérezettek (shagya arab, egyes sportlovak, ügető, és így tovább). De lehet kipróbálni gidránt (az elég pörgős, tud menni), kisbérit, furiosot, magyar félvért (ez rengeteg féle lehet úgyis), sportlovakat.

2013. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!