Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló lenne nekem való?...

Milyen ló lenne nekem való? És hol lehet ilyet nézni?

Figyelt kérdés

Imádok vágtázni, de első lovam lenne, bártartásban. Nem szeretnék sokat költeni, de nem is a legolcsóbb lovat szeretném. 160 cm vagyok, de sokat szoktam nőni, ezért ha pónit vennénk, az magasabb lenne. Leginkább hobbilónak használnám, egy-egy edzésen ugratnék vele, de nem nagyokat. Terepre majd szeretnék járni vele. Belovagolt, nem menős, de nem lusta lovat szeretnék, azt hallottam tíz év felett megéri venni, de az alatt már nem, ha első lovat szereznék be. A szín mindegy, de nagyon szeretem a tarkákat. :)

Hol lehet ilyen lovat nézni? Milyen fajta lenne a nekem való? Mennyiért kapni egy ilyen pacit?

Negatív válaszokat nem kérek, de a válaszokat előre is köszi. Elég akár az is, ha csak fajtát írtok.



2013. okt. 2. 21:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
istenem.... Irónia gyerekek... Szerintetek komolyan gondoltam a 3 éves telivért?
2013. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 piriiiiii ***** válasza:

Hát, ez sok mindentől függ. Például, hogy mióta lovagolsz, milyen rendszerességgel, mennyire erőteljesen, azazhogy mennyi időt és energiát fordítottál rá eddig... ha első lovad, én ajánlanám a 15-20 éveset. Az a ló már helyetted is tapasztalt, és nem rakoncátlankodik.

Egyébként írta valaki, és mélyen egyetértek vele: egy lóra nem lehet nem sokat költeni. Kell neki a hely, az ennivaló, mindenféle eszköz, szerszám, patkolás, orvos, féregtelenítés, ha valami baja van, gyógyszer, nyereg, meg ez-az, amaz. Nem olcsó mulatság. Az pedig eszedbe sem juthat, hogy az olcsóbb, de nem túl jó ennivalót adod neki, meg ilyesmik. Ha lovad van, pénz is kell hozzá, és törődés, szakértelem, idő, odaadás, még akkor is, ha csak hobbilóként tartanád.

És én is ajánlom egy szakértő segítségét, minden tekintetben. Ha rálelsz egy Neked tetsző lóra, vigyél magaddal egy hozzáértő lovasembert, mikor mész megnézni a lovat.

2013. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!