Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam patapucolásnál folyton...

A lovam patapucolásnál folyton összeesik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mintha nem tudná megtartani az egyensúlyát 3 lábon. Ősz van, de a legyeket még mindig úgy hajtja mintha megveszne, és emiatt sem tudom pucolni. (már mindennel próbálkoztam, nem hat a Neostomosan sem)

Rángatja a lábát is, ami miatt mégjobban kiesik az egyensúlyából. Megpróbáljam kikötni a lábát? Attól félek úgy elkezdi rángatni hogy eltöri, a kezemből is kitépi. Két éves lesz, de kicsi korába is emelgettem a lábait. Az utóbbi pár hónapban csinálja.



2013. okt. 6. 17:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is a herélés lenne a legjobb ötlet, de most, hogy így mondod egyedül van, akkor tényleg az egy elég egyértelmű dolog lenne, hogy unatkozik. Fiatal, egyedül van, és próbálgatja a szárnyait. Ha fájna a lába, nem csak pata pucolásnál csinálná ezt...

Szerintem mindenképpen először te próbáld meg így megnevelni, mert elhiszed, ha más eléri, hogy ne csinálja nála ezt, akkor csak veled fog szórakozni? Mert tudja, nem nem teszel semmit, veled játszhat. Ha hagyod így elszórakozni előbb utóbb kárt is tehet magában, benned, és egyre vészesebb lesz ahogy idősödik. nem hinném, hogy köze lenne ahhoz, hogy boxban van-e vagy sem, mert a barátnőm lova egy olyan helyen van bér tartva, ahol a lovak istállóban/ménesben vannak kint, de mindegyiket rendszeresen használják. Azok a lovak akik ménesben vannak kint, életükben szerintem jó ha 5ször voltak boxban, és még sem kekeckednek, ez neveléstől függ.

Szerintem csinálhatnád azt, hogy először csak rászólsz, mondod a nevét, pl.: Csillag nem szabad! Ez valószínű nem működik, de ne add fel. Engedd el a lábát, megint felállt újra. Utána szólj hozzá ismét, de a kezeddel legyintsd meg a hasát. Az aljánál hátrafelé. Ott valamivel vékonyabb a bőre, és hidd el, meg fog lepődni! Ha a kezed nem elég, akkor marad a lovaglópálca, amit én azért használnák óvatosan, nehogy később féljen tőle, vagy csináld úgy, hogy hátat fordítasz neki, azt higgye a kezeddel csapsz. A lábát nem legyinteném meg, mert akkor szerintem felkapná, nekiállna topogni/rugdosódni.

Nézesd meg dokival, ha nincs baja, akkor jár neki egy kiadós nevelés.

Sok sikert hozzá! ;)

2013. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nincs egyedül a lovam, ezt egy szóval sem írtam. Egy kancával és a csikójával van egy karámban. Ha meghagynám csődörnek és előtörnek majd benne a hormonok, akkor lenne egyedül.
2013. okt. 31. 20:33
 13/14 A kérdező kommentje:
Legutóbb különben sikerült. Már a kikötésnél csinálta feszkót, akkor határozott megmozdulással és rákiabálással leállítottam. Felemeltem a lábát és amikor elengedte magát egyszerűen, rákiabáltam, felhúztam a ló elejét majd vissza a földre. Erőteljesen, határozottan fogtam a lábát. A hátsókkal még lesznek problémák, de majd megoldom valahogy.
2013. okt. 31. 20:43
 14/14 A kérdező kommentje:
Ezen az egy hülyeségén kívül különben egy nyugodt, barátságos csődör, kicsi korában megmutattam neki hogy én vagyok a főnök. Igyekeztem megtenni a tőlem telhetőt, és még jobban is viselkedik mint az ismerősöm kancája meg csikója akikkel egy karámban van.
2013. nov. 1. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!