Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elküldhetnek a lovardából?...

Elküldhetnek a lovardából? (többi lent)

Figyelt kérdés

Fél éve járok lovagolni, heti egyszer. A könnyű- és a könnyített ügetés megy, jól is csinálom, de a tanügetés egyáltalán nem. az előző 1-2 alkalomnál mikor éppen tanügett és olyan borzalmas volt, hogy majdnem leestem a lóról, az edző megállított és nem is csinálunk aznap többet tanügetésből, helyette több könnyű és könnyített ügetést csináltunk.

Mivan ha én soha nem fogom megcsinálni a tanügetést? Nem tudok hátradőlni mert úgy érzem leesek, a lábammal pedig nem bírom tartani magam..

Elküldhetnek azért mert így semmi értelme járnom hogy nem tudok tanügetni? Mi lesz velem?:(



2013. okt. 10. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Heló!


Azért jársz, hogy élvezd. Fzietsz érte - ez sem mellékes. Így ha neked iylen nagy félelmed van valamitől, akkor azt nem csinálod. Próbáltátok, elhet, hogy később is próbáljáok, de inkább ne cisnáld, minthogy bajod legyen belőle.


És nyilván nem fognak elküdleni, ahogy írtam ,fizetsz érte, ez az egyik legfontosabb, a másik, hogy a probléma érthető és el kell fogadni.

2013. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

nem fognak elküldeni, mivel számítanak a pénzedre!


talán emlékszel még, hogy a könnyűügetés sem ment rögtön, arra is rá kellett érezni, hát így kell ráérezni a tanügetésre is. esetleg ha van másik lovarda is a környéken, megpróbálhatod ott is, hátha ott jobban tanítanak, vagy hátha egy másik lovon könnyebben megy.


jelzem, hogy van aki úgy lovagol évekig, akár több lova is van, hogy nem hogy nem tud tanügetni, még azt se biztos, hogy tudja mi az.

ellenben nem ez lenne a követendő példa. meg fogod tudni csinálni!


próbáld a felső és az alsó tested elfüggetleníteni egymástól, csak lazán, ne szoríts görcsösen, csak kövesd a ló mozgását lazán! (de inkább ne hallgass rám, mert nem vagyok se oktató, se túl képzett lovas)

2013. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
még régebben járt egy idősebb néni akinek nagyon rossz volt a tartása, nem volt egyenes a háta és nem is tudta kihúzni magát, és mondták neki hogy ők ezzel nagyon nem tudnak mit csinálni, és az egyenes hát azért kéne a lovagláshoz..
2013. okt. 10. 19:13
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem fognak elküldeni, mert viszed a pénzt. :)

Egyébként lótól is függ. Én is kb. 3 éve azt hittem, hogy sosem fogom ezt megtanulni. Pattogtam, meg felemelkedett a lábam, így még annyira sem tudtam megtartani magam, előre dőltem, stb. Aztán egy másik lónál (amelyiknek kisebbek voltak a léptei) pár ütem erejéig sikerült, aztán megint meg megint.

Egyébként nyugodtan dőlj hátra egy kicsit (persze nem szó szerint teljesen hátra kell dőlnöd mint egy irodai székben), attól még nem fogsz leesni.

Úgy képzeld el az egészet, mintha te lennél a lovon a nyereg. Tehát az is teljesen együtt mozog vele, mert ugye nem látod hogy pattogna a lovon, nem csúszik le, és még sincs olyan erősen odakötve a lóhoz, hogy szegény pacinak kijöjjenek a szemei a helyéről.

2013. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
61%
Az más tészta. Viszont te még megcsinálhatod lsikerülni fog :) A könnyű ügetés sem ment elsőre,azt is gyakorolni kell.Am ez ilyan,mint a tánc.Van könnyű és nehéz lépés.Nyugi,menni fog,türelem rózsát terem ;)
2013. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Én is úgy éreztem, hogy soha a jó... illatos életben nem fog sikerülni az ügetés (könnyűügetés is bajos volt). Ma már terepen vágtázok gond nélkül :D
2013. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4. válaszoló most hogy így mondod hogy a ló méretétől is függ ez az egész, eszembe jutott hogy régebben egy alacsonyabb pacin lovagoltam és akkor én is meg tudtam pár ütem erejéig tartani magam. a mostani egy olyan magas ló hogy segítség nélkül nem tudok fellszálni rá, nagyobbak a léptei is. Köszönöm ez sokat segített!:)

egyébként azt mondta az edző hogy következő alkalommal megpróbáljuk egy másik lovon amin könnyebb:)

2013. okt. 10. 20:55
 8/12 Valletta ***** válasza:
74%
Majd megtanulod. De az úgy nem megy, hogy "én nem tanügetek", meg hogy azért jársz, mert élvezed. Vagy meg akarsz tanulni lovagolni vagy nem. Nem úgy működik, hogy bizonyos részeket kihagyunk, főleg nem az egyik legfontosabbat. Minél többet gyakorolod, annál jobban fog menni.
2013. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Ilyenért nem küldik el a fizetővendéget sehonnan. Elküldeni nem ilyenért szokták az embert.

Jó esetben vissza fognak tenni futószárra voltizshevederbe, és csak úgy lovagolsz mindaddig, amíg meg nem tanulsz korrektül tanügetni. (Szabadon, szárral a kézben, nyeregben és kengyelben nem lehet megtanulni tanügetni. Ahhoz futószár kell és lehetőleg voltizsheveder, de legalábbis kengyel és szár nélküli lovaglás.)

Akár kérheted is, hogy hadd ülj vissza futószárra, amíg nem megy.

2013. okt. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 N.A.382 válasza:
61%
Egyetértek a többiekkel.Bizonyára nem fognak elküldeni,ez szóba se jöhet.Szerintem hamarosan rá fogsz érezni,hiszen minden új dolog nehéz. Nekem is nehéz volt az elején,de hamar bele lehet jönni csak az a lényeg,hogy ne add fel és élvezd.A tanár is türelmes lesz veled.Remélem tudtam segíteni!Sok szerencsét!
2013. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!