Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 6 hetes vagyok! 2013 novig...

6 hetes vagyok! 2013 novig van szerződésem! Mi lenne a teendő mivel olyan munkahelyen dolgozom hogy veszélyeztetett terhesnek venne az orvos! Meddig lehetek táppénzen és elküldhetnek-e alatta? És így akkor gyed járna-e? 2 év munkaviszony megvan

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva?
2013. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A védettség csak addig él,amíg tart a szerződésed.Ha lejár,nem köteles hosszabítani.Viszont gyed csak akkor jár ha munkahelyed megszűnése és a szülés között nem telik el 42 napnál több.
2013. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szerződés lejárta után már semmi kötelezettsége sincsen a munkahelynek, egyszerűen nem hosszabbít veled szerződést. Ez után már nem fog járni a táppénz. Táppénzen addig lehetsz amíg a szerződésed érvényes, de maximum annyi ideig lehetsz táppénzen amennyit már dolgoztál. (ha jól tudom) A gyed szerintem jár ha a 2 év folyamatos munkaviszony meg van.
2013. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Gyed csak akkor jár,ha a szülés pillanatában van munkahelyed,vagy munkahely megszűnése,és a szülés közt nem telik el 42 napnál több.
2013. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Táppénzen addig lehetsz, ameddig a munkaszerződésed szól. Ha nem hosszabbítják meg a szerződésed, nem vagy tovább jogosult táppénzre.

Tgyásra és gyedre jogosult vagy, mivel megvan a 365 biztosított napod a szülést megelőző 2 évben és járna is a gyerek 2 éves koráig.

Viszont tgyás és gyed igényléséhez aktív biztosítással kell rendelkezni, vagyis élő munkaviszonnyal vagy álláskeresési járadékon kell lenni. Tgyást még a biztosítás megszűnése után 42 nappal tudsz igényelni. Ha novemberben nem hosszabbítanak, akkor túlléped a 42 napot is, mivel gondolom március körül szülsz.

November, decembert ki kellene valahogy húzni ellátás nélkül és januárban bejelentkezni álláskeresési segélyre, majd álláskeresési segélyről meg tudod igényelni a tgyást, akár a szülés előtt 28 nappal. Lényeg, hogy a gyed igényléséhez is hagyj legalább 1 nap álláskeresési segélyes napot, mert ha a tgyás majd lejár, akkor vissza kell menni legalább 1 napra álláskeresésire, majd onnan a gyedet megigényelni. Sajnos más lehetőséget nem találok. Vagy persze másik munkahely, de tudjuk hogy ennek minimális az esélye.

2013. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!