Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csatlakozás vagy Parelli?

Csatlakozás vagy Parelli?

Figyelt kérdés
Van egy elég makacs pónim aki ráadásul csődör is. (Ki lesz heréltetve majd) Fiatal ló még kb. 5 éves. Eddig nem igazán volt vele foglalkozva. Szeretném hogy kezelhetőbb legyen. Én nem igazán lovagolnám, mert már bőven nagy vagyok hozzá, de jó lenne ha a gyerekek felülhetnének rá. De kezdetben csak jobb kapcsolatot szeretnék vele. Szerintetek Monty Roberts féle csatlakozást próbáljam meg vagy Pat Parelli 7. játékát? Még nem csináltam ilyet, hogyan kezdhetnék hozzá? Ha kell segítséget tudnák kérni. Egy probléma van, csak hétvégén tudok hozzá menni és csak akkor tudnék foglalkozni vele. Így is megoldható lenne?

2013. okt. 13. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A csatlakozás, azon kívűl, hogy nagyon jópofa, semmire sem jó, és ha ritkán mész hozzá, akkor bizony ismételgetni kell, mert egy "vezérkancától" az állat elvárja, hogy ott legyen vele, s ha nem, akkor valamelyik másik állat fog ebbe a szerepbe lépni.

Ha nem bírsz vele és nincs szíved agyba-főbe verni, akkor ki kell herélni, ez van.

2013. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Valletta ***** válasza:
A hét játék hasznos, ha következetesen csinálod, lehet tiszteletet elérni vele - ugyan úgy, mint bármilyen következetes földi munkával. Kizárólag hétvégente viszont nem lehet lovat nevelni.
2013. okt. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindkettő hasznos,viszont én a Monty Roberts félét ajánlom azt tanultam,tehát ezért)nekem ez teljes mértékben bejött,viszont az előttem szólónak igaza van,lovat nevelni nem lehet hétvégénként.Minden nap kéne vele foglalkozni és akkor egy póni csődörből is lehet perfect ló.
2013. okt. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!