Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha egy csikót sosem választanak el az anyjától?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 01:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha az anyjának nincs utána másik csikója, akkor felnőtt korában is bőven szophat még a csikó, amitől az anyja igen legatyásodik majd. továbbá úgy összenőnek, hogy szinte lehetetlenség lesz őket külön kihozni, élet veszélyes óriás hisztit nyomna mind a kettő, ha valamelyikkel külön akarnának foglalkozni.
2013. okt. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm is ugyan ìgy járt.a csikó még mindig szìvja ha olyanja van.pedig tavasszal lesz 4éves.

Külön nem lehet egyik lóval sem foglalkoznibmert akkora hisztit levág hogy na.és nagyon önfejű.gyereknek hiszi még magát.látótávolságban kell hogy legyenek mert ha nem ott balhé van.meg is bànta hogy nem választotta le.a kanca is teljesen más lett mint ellés elött

2013. okt. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felénk ismerősöm csikója áttört 3 kerítést mert az anyja pár méterrel távolabb került hozzá hogy kocsiba foghassák, pedig csak nem tudott hozzá közel menni. Érdemes leválasztani hosszabb időre hogy legalább függetlenebb legyen az anyjától.

ismerősöm csikójára visszatérve, ő egy rész csődör, másrészt elmúlt egy éves, és csak az anyja fenekében képes lenni, karámon belül is őrületes hisztit levág ha véletlenül látóterén kívül kerül az anya. Természetesen még szopik. Bele sem merek gondolni mi lesz ha előbb utóbb külön kell válniuk, mert muszáj lesz, a kanca eladó.

2013. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem választottam le az első csikót, viszont lett a következő évben másik. Semmi gond nem volt. A saját anyja elválasztotta, tehát nem szopott tovább. Munkával se volt soha gond. Több napos versenyre is vittem a csikót az anyja nélkül, semmi problémám nem volt vele.

Ha úgy nő fel a csikó, hogy pár hónapos korában is kiviszik az anyját dolgozni, miközben ő a bokszban marad, megszokja és semmi baj nem lesz vele. Nálunk így volt.

Volt olyan csikónk is, akit szintén nem választottunk le és csikó se volt utána másik. Őt is elválasztotta az anyja, amúgy maradtak együtt, náluk se volt soha gond azzal, hogy kivisszük egyiket vagy másikat dolgozni. Simán alkalmazkodtak hozzá.

Az a hiszti, amiről előttem írtak, abban az extrém esetben jöhet elő, ha soha, egyetlen pillanatra se vitték el a csikótól az anyját. Ha volt dolgoztatva, az ilyen nem fordul elő.

2013. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ismerősömnek volt ilyen lova. Meghalt az anyja, ezért csak olyan 6 éves koráig élt vele, de az is elég volt.

Nem szocializálódott, nem tudta hogy kell viselkedni a többi lóval. Ezért megtámadta őket, ha közel jöttek, ha ültek a hátán, akár akkor is. Mert félt, nullában nem szocializálódott.

2013. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi köze a szocializálódásnak ahhoz, hogy mikor, meddig volt az anyjával a csikó. Nyilván egy elzárt tanyán, ahol soha nem látott más lovat az anyján kívül, nehezebb a helyzet, de olyan helyen, ahol több ló van, nem okozhat problémát. Minden, leválasztás nélkül felnőtt csikónk teljesen jól szocializált. Tavaly halt meg az anyja mindkettőnek, az egyik "csikó" most 16 éves, tehát 15 évig élt az anyjával. Sosem volt gondja a legelőn más lovakkal, versenyen sem, melegítőpályán vagy több napos versenyeken a mobilboxban, teljesen problémamentes volt mindig. Elég jókat is ment ugróban, militaryban. Szóval nálunk nem volt hátránya semmi.

A másik, akit említettem, most 8 éves, vele sincs semmi gond. Új barátja egy másfél éves póniszor arab csikó.

2013. okt. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak rosszul szocializálódó lovak volt 2 ugrólovam olyan 4-5 éve együtt voltak versenyre mindenhova együtt jártak ,dolgozni terepre menni lehetett külön külön menni velük sajnos elpusztult az egyik lovam amelyik egyébként a főnök volt és sokkal ragaszkodóbnak gondoltam mint a másikat amelyik lovam megmaradt minden lóval addig nagyon jól kijött sosem volt addig vele baj kapott egy új barátot sőt már többet is de egyszerűen nem mostmár nem jön ki másik lóval Boxon keresztül is tamadna ha tudna ha lovat vezetnek el előtte. Pedig eddig minden lóval nagyon jól kijött boxon kerszetül is vagy a többi lovammal is ha egybe kerültek. Szóban van olyan h valami miatt teljesen megváltoznak és nem viselnek el más lovakat
2013. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!