Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kettészakadt falka? A kettős...

Kettészakadt falka? A kettős "nevelésnek" milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Én:

- nem engedem fel az ágyra

- nem elveszem tőle, amit el akar lopni, hanem rászólok (beválik)

- soha nem adok a saját ebédemből, vacsorámból a kutyának

- tőlem kap reggel és késő délután kaját, ilyenkor egy kis türelemjátékot játszok vele, nem vetheti rá magát egyből, csak ha megengedem

- tanítom/próbálom trükkökre

- viszem sétálni

- ajtón először én lépek át


Család többi tagja:

- anyám felengedi az ágyra, megengedi hogy a kutya vele aludjon

- hajkurássza a kutyát, kiabál vele, vagy ráhagyja

- bármikor adnak neki kisebb falatokat a konyhában, amikor eszükbe jut

- nem tanítják, nem viszik sétálni

- a kutya előttük lépi át a küszöböt


2013. jún. 7. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván tovább fog tartani neked a tanítás, illetve pár dolgot a család miatt nem fog megtanulni rendesen. De egy normális, nem idegbeteg kutya esetén ez nem lesz akkora gond, mint az átlag kutyasulis tréner beállítja, akik úgy néztek rám, mint a véres rongyra, amikor egyszer mondtam nekik, hogy néha elfelejtek a küszöbös dologra figyelni.


Kicsit túl komolyan veszi a feladatát a legtöbb tréner, valószínűleg azért, mert nekik csak a kutyából áll az életük.

2013. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

attól függ. pl. ha valamiért szigorúan kell fegyelmezned akkor pl. a kizárást nem tudod alkalmazni ha nem működnek veled együtt. az én kutyám jellemzően ilyenkor mindig másokhoz ment volna nyalizni de ezt nagyon durván tiltottam mindenkinek. ha ilyen esetben érvényesíteni tudod az akaratodat akkor nem gáz.


kajaadogatás azon felül hogy nem biztos hogy jót tesz neki azért gáz, mert ha válogat akkor sokat nem érsz az éheztetéssel, illetve ha esetleg büntiként használnád komoly fegyelmezetlenség következtében.


ezt a két fenti dolgot leszámítva én tojok ma már bele hogy mit össze "bénáznak" vele. az én pozicióm ettől nem gyengül. bármikor közbeléphetek közbeavatkozhatok. ettől függetlenül egyre ritkábban teszem. kit érdekel hogy felugrál rájuk ha egyszer hagyják máskor meg zavarja őket? csak ha jó kedvemben vagyok akkor tiltom a kutyát egyébként nem. egyék meg amit főztek. oldják meg maguk.

2013. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első! ez egyáltalán nem fogja őt lelassítani a tanulási folyamatban. vele szemben a kutya perfect lesz a többiekkel szemben pedig evidens hogy nem. mi sem jobb példa mint az enyém. nálunk minden flott a kutyával. bármikor bármilyen helyzetben irányítani tudom, bármiről (macskáról, kutyáról) le tudom tiltani akár póráz nélkül is. nem húz sétánál stb stb. a többeikkel szemben ennek az ellenkezője van. a kutya csak akkor ül le ha kedve tartja, a kutya húz, a kutya nem letiltható dolgokról. tulajdonképpen a kutyának senki ne mondja meg hogy mit csináljon és mit nem helyzet van. a kérdezővel szemben a kutya egyáltalán nem fog megváltozni.
2013. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kutyától függ, és attól, hogy korábban milyen volt a pozíciód. Ha alapból nagyon lent voltál, és onnan szeretnéd magad feltornázni, sokkal nehezebb lesz, ha a családod ebben nem vesz részt, hiszen a kutya nem hülye, a számára előnyösebb megoldást választja. Ha eleve egy domináns, határozott vezető voltál, és nem rontod el a dolgokat, akkor valószínűleg nem okoz különösebb nehézségeket. Jó példa erre anyuék vizslája. Mikor megvették, én náluk laktam, és határozott, hiteles emberként ismert meg engem, aki szabályokat állít fel. A mai napig ha meglátogatom őt, és elviszem sétálni, gyönyörűen jön láb mellett, behívható, tiltható stb., de azért már koránt sem annyira mint mikor ott laktam.
2013. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem szakadhatott ketté a falka, ugyanis 1 kutya, az nem falka.

Vélhetően magad soroltad oda, mert a többiek emberként élnek, akiknek semmilyen csoportját, társulását nem nevezzük falkának.


Nem messze tőlünk, egy családnak, vannak kutyái, lovai, tehenei, birkái is. Nagy gondban lennének, ha azon kéne gondolkodniuk, hogy ki falka-, ménes-, csorda-, netán nyáj tag és milyen arányban, vagy ki mennyire szakadár az egyes csoportokban? Például eléggé birka e, hogy nyáj tag lehessen?


Mivel leírtad, hogy a kutya viselkedésben milyen módon tesz különbséget, az nem is lehet kérdés.

Vélem, hogy dicséretekért írtál, azt meg fogod kapni. Mert a kutya nyilván csak veled érzi magát jól, a család többi tagja pedig gyötri, kínozza. Tényleg, még az ajtóban is előre engedik? Szegény pára!

2013. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó: rossz napod van, mi? kukac volt a cseresznyében?
2013. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyeseknek az is baj, ha valaki megpróbál kutyát nevelni, meg az is ha nem:)
2013. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az a fontos, hogy rád hallgasson a többiekkel meg úgysem tudsz mit kezdeni.
2013. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!