Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemrég komoly lovasbalesetem...

N.A.382 kérdése:

Nemrég komoly lovasbalesetem volt és most félek lóra ülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. okt. 15. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy jó edző,aki visszaültet. Le kell győzni a félelmet,különben soha nem ülsz vissza. Ha már lesz az eset után 1-2 sikerélményed,utána könnyebb lesz már és fokozatosan megint biztonságba fogod érezni magad. DE megfelelő edző nélkül ez nehéz.
2013. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
ne ülj fel
2013. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
82%

1, a félelmedet úgy győzheted le, ha felülsz rá.

Én annó segédmunkás voltam egy építkezésen. a ház falán először négykézláb akartam végigmenni... de muszáj volt, ezért mentem. nem kellett 1 hónap, és 50m magasan 10cm-es padlón 2 malter vödörrel a kezemben jöttem-mentem...


2, lassan 8 éve biztosítási tanácsadóként dolgozom... szertintem kitalálod, hogy mire gondolok.. :)

2013. okt. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha félsz, ne ülj fel rá!


Semmi értelme, hogy kínozd magad e miatt, hiszen a mai technikai vívmányokkal kényelmesen leélheted az egész hátralévő életedet a nélkül, hogy akár csak 100m-nél közelebb menj bármilyen lóhoz még egyszer.


Amúgy szerintem teljesen jogos a félelem. Ahogy egy barátom mondta: a ló egy olyan közlekedési eszköz, amit egy vírusos kompjuter irányít. :)

2013. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Látom sok lovas "tapasztalatokkal" rendelkező ember írogat....


FEl kell ülni vissza,ez az egyetlen "gyógymód" a problémára,de aki lovagol az tudja. Aki meg nem ,az csak dobálódzik az ismeretlen érzéssel,amit soha nem tapasztalt még meg,csak jó dolog ideirkálni. Híres lovasok is estek sokszor pályafutásuk során,ha nem ültek volna vissza,nem tartanának itt,lemorzsolódtak volna.

2013. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Ha rendbe jöttem újra próbálom!:)
2013. okt. 16. 20:06
 7/9 baby011 válasza:
Rögtön azonnal szinte visszaülni én tudom sajnos engem utolsó esésem után nem ültettek vissza terepen voltunk szüreti felvoulás és azóta para van kicsit h.fel kell ülnöm!!!De án meg vok olyan nem normális hétvégén terepre megyek pedig hónapok óta nem ültem rendesen lovon,aki azt mondja ne ülj vissza ne hidd el neki buta és ő ezt nem értheti!!kitartás!!Sok sikert szurkolok :)
2013. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Haha, azonnal visszaülni nem azért kell, hogy ne félj a lovaglástól, hanem azért, hogy a ló még véletlenül se kombinálja azt ki magának, hogy ha leesik a lovas, vége a munkának, mert könnyen rákaphat, hogy lepakolja aki nem tetszik neki.

Az meg, hogy "jaj, lovasbalesetem volt, nem merek visszaülni, pedig szeretnék" nem más, mint vegytiszta hiszti, amihez túl sok csöpögős együttérzést ne is reméljen a kérdező! Aki lovagoni akar, visszaül, aki nem akar, nem ül, ez ennyi. Nekem is volt már olyan esésem, hogy aznap délután meg kellett néznem a személyimből a lakcímemet és kikeresni az autóban talált térképről, hogy hogyan kell odamenni, na bumm, ez hozzá tartozik a sporthoz, egy percig se merült föl bennem, hogy emiatt sajnáltassam magamat. Egy szerencsétlen eset volt, ami nagyon-nagyon ritkán történik meg, kétszer egymás után pedig soha senkivel.

2013. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 baby011 válasza:
de hdd el bennem van egy kicsit para h.utolsó esésemkor nem ültem vissza,előtte akárhányszor estem mindig visszaültettek de pár kör és megnyugodtam pedig akkor rá estem a medencecsontomra és nem is fájt az ügetés,amikor a saját lábamon mentem akkor majd bet....tam!legutóbbi esésem szerencsére homokban landoláás volt és annyi volt hopp fel egy lovaskocsira majd lesz valami és ott egász túra alatt nyugtattak nem sikerült!!Rossz élmény maradt bennem
2013. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!