Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam? Ló ritkábban, de barátokkal, vagy ló minden nap, és komoly szinten versenyzés?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 8 éve lovagolok, és később lovas egyetemre szeretnék menni, majd külföldön munkát vállalni.Jelenleg 30 km-re van a lovam ahová heti 3-4-szer tudok lemenni, és o a barátnők miatt vagyok. Innen mentem el, ami most kérdéses, hogy visszajöjjek-e, 6 km-ről, és itt nincsenek más gyerekek, csak felnőttek, de itt több lehetőségem van, naponta kijárni, és munkát is vállalni, az edzőnek segítésben. Szerintetek melyik mellett kéne döntenem és miért? köszönöm
2013. márc. 21. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A barát akkor is barát, ha nem tudtok túl sűrűn találkozni, viszont bármikor felhívhatod és ő is kereshet téged.

Én az álmomat választanám, ha így megvan a lehetőség, hogy könnyebben elérhessem.

2013. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban ezzel szeretnél foglalkozni később, felnőttként is, akkor nem kérdés. Ha erre vágysz, akkor válaszd azt, ahol több lehetőséged van fejlődni, előre jutni.


Gondolj bele, maradsz a barátokkal de ők sem fognak örökké ott maradni, előbb-utóbb talán elmennek máshová éppen a jobb lehetőségek miatt, akkor pedig nem biztos, hogy neked újra lesz lehetőséged lépni.

Másrészről ez ugyan nem biztos, hogy esetedben is így lenne, de még csak 14 vagy. Nekem is voltak régen olyan barátaim, hogy azt hittem örökké tartani fogjuk a kapcsolatot, azt terveztük, hogy felnőttként együtt fogunk dolgozni. Egy vállalkozást akartunk létrehozni, direkt úgy választottuk a tantárgyakat is és segítettük egymást, hogy kiegészítsük egymást. Amiben én jó voltam azt tanultam, ami pedig nekem nem ment de neki igen ő azt tanulta stb. Soha semmi vita nem volt köztünk, aztán most már x éve nem beszélünk, isten tudja miért... Na mindegy. De a szomorú igazság az, hogy az esetek 80-90%-ában hasonlóan alakulnak ezek a barátságok. Nagyon kevés ember van abban a kiváltságos helyzetben, hogy a gyerekkori barátaival felnőttként is barátok.

Jobban jársz, ha a jövődet választod. A barátaiddal attól még tarthatod a kapcsolatot. Ha tényleg nagyon jó barátok vagytok, akkor túl fogja élni a kapcsolat és ki tudja, talán később úgy alakul az életetek, hogy több időt tudtok együtt tölteni, esetleg egy helyre kerültök stb. :)

És 14 évesen szerintem már el tudsz lenni a felnőttekkel is, ne aggódj amiatt, hogy ott nincs más korod béli. Nyugodtan beszélgethetsz a felnőttekkel is, amúgy pedig úgyis el leszel foglalva a lovakkal, a feladatokkal nem fogod egyedül érezni magad.

2013. márc. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért neked kéne feladnod az álmod? A barátaiddal találkozhatsz máshol, esetleg néha ők is átjöhetnek ebbe a másik lovardába (nem muszáj naponta, de egy-két hetente egyszer, az meg nem mentség, hogy messze van - neked amaz nincs messze?)! Az meg nem számít, hogy itt csak felnőttek vannak, gondolom vannak azért fiatalabbak, huszonévesek, velük is lehet barátkozni, biztosan nem harapnak, de adott esetben akár tanulhatsz is tőlük (van, akitől érdemes, van, akitől nem annyira). :)
2013. márc. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:
Ha már fizetsz a lovadért és szeretnél fejlődni a lovaglásban, akkor nem kérdés.
2013. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha fejlődni akarsz, akkor 14évesen éppen ideje, hogy ne csak a pónit gyűrd, hanem minél több lóval foglalkozz, hallgasd a nagyok beszélgetéseit, és figyeld az edzéseiket. A kettő nem zárja ki egymást mellesleg. Foglalkozhatsz ezzel komolyan és találkozhatsz attól még néha napján a barátnőkkel a régi helyen :)

B.

2013. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!