Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mondták nekem azt hogy...

Miért mondták nekem azt hogy "-az nem jó ha nem csinált semmit első nyergelésnél! "?

Figyelt kérdés

A csődör csikómmal feladatokat szoktam csinálni(kiskora óta nevelem). Zacskókat csörgetek, labdát rugdosok körülötte, érintkeztetem őt különböző ijesztőnek vagy akár nem ijesztőnek tűnő tárgyakkal. Múltkor elsőként nyeregalátéttel kezdtem, majd rá pár héttel felraktam rá a nyerget, egyiknél se produkálta magát, nem ugrált, nem futott ki alóla, vezettem is vele. Aztán ezeket elmeséltem ismerősömnek aki rávágta: -az nagyon nem jó hogy nem csinált semmit.

Talán bennem van a hiba de nem tudtam ezzel mire célzott. Elérzéktelenítettem? Én abban a tudatban voltam végig hogy a csikóm bízik bennem és az emberekben, és sok dologra enged.


Láttam már saját szememmel olyat hogy egy 2 éves csikóra elsőnek tettek volna csak nyeregalátétet, és 20 percen keresztül azzal szenvedtek hogy egyáltalán hozzáértessék a lóhoz. Nagy akrobata feladatokat csináltak mire rá tudták tenni, de akkor ugrált. Szerintem az a teljes bizalomhiány egyik jele. De szeretném a ti véleményeteket is erről.



2013. okt. 17. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így neveltem fel a csikómat, most 3 éves (kanca) és nekünk sem volt baj a nyergelésnél nem csinált semmit sőt egy kép erejéig fel is ültem, DE nem tanácsolom azért :D Általában az így felnevelt lovaknál nem szokott ez probléma lenni, esetleg majd mikor futószárazod és megmozdul rajta kicsit jobban a nyereg akkor lehet, hogy nem fog neki tetszeni, nálunk így volt amíg nem futott magától csak vezetgettem, sétált, stb mintha nyereggel a hátán született volna, de mikor jobban megmozdult azért párszor megpróbálta leszedni. De ha így neveled tovább akkor hamar megszokja és nem lesz vele gond.
2013. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nem, felülni még eszembe sem jutott :) Arra várni kell, de úgy gondoltam jobb, ha megszokja előtte a nyerget, a felszereléseket, ne kösse össze a kellemetlen dolgokkal mint az első felülések, fogadja el a zablát is,(azt kég nem kapott) ne egyből "húzva" legyen a szája. Csak nem értem a mondatod az ismerősöm szájából, miért is nem jó ha ezeket problémamentesen elfogadja.


Az elérzéktelenítettem helyett szerintem elérzéketlenítettemet akartam írni:D

2013. okt. 17. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok mi már eljutottunk oda, hogy felülök sétálunk max ügetünk pár métert de még zablát én sem mertem használni. Az egyáltalán nem baj hogy így viselkedik, mert legalább fokozatosan szoktattad hozzá az ingerekhez és nem rögtön dobtad bele a mély vízbe, ha így folytatod sokkal magabiztosabb lesz és nyugodtabban fog reagálni a későbbi ingerekre is.
2013. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarok így látatlanban ítélni, de nem lehet hogy az ismerősöd direkt az olyan csikókat szereti, akik még nem biznak annyira a lovasban? Ilyen szempontból olyan, mintha az adrenalinlöket lehetőségét látná egy csikó belovaglásában - én el tudom képzelni hogy vannak ilyen emberek, főleg férfiak. Végülis az olyan lovakat is be kell tudni lovagolni, akiknek eddig semmilyen vagy csak rossz tapasztalatuk volt az emberrel - ez az igazi kihívás egy belovagló számára.

Szerintem semmi baj nincs azzal, ahogy eddig nevelted a csikót. Még nagyon fiatal és még bőven lesznek olyan alkalmak, amikor megijedhet - például a tócsán/vizen való átkelésnél stb. Én ismertem olyan 20 éves, maximálisan megbízható és terepen is tapasztalt lovat, aki egy disznó láttán (még sosem látott ilyen állatot) halálra rémült, még a lábai is remegtek.

2013. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen jól csinálod. Ingergazdag környezet a bátor ló alapja! Ez egy ezer éves babona, az érzéketlen hátú lovakról. Lehet, hogy tízezerből van egy ilyen és a középkorban minden faluban volt egy ilyen, de ma összesen van annyi ló az országban, mint 200 éve csak itt, kövesden volt! A MÉNcsikód bízik az emberekben, nem fél, tudja, hogy nem fogod bántani. Ezért hagyja a nyergelést.


Vigyázz rá.


Üdv

2013. okt. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Akkor örülök hogy javarészt problémamentes a kapcsolatunk a csikómmal!

-Első lovam, első nevelés.

2013. okt. 21. 14:05
 7/7 Fortuna09 válasza:
Szia otthon nekem is van egy csíkom 1 éve nevelem most 2 éves....nem baj hogy teszel rá nyerget sőtt az a jó ha teszel amugy meg kantárt is tegyél rá zablával a szájában nyugodtan hagy szokja csak előszőr csal lazán lógjon a szájában de azért ne tudja kiköpni és a 2. vagy 3. alkalom után 1-1 jukkal rövidebbre lehet álítani és a szárakat vedd le a kantárról engedd el egy kicsit a karámba hagy szokja egy alkalommal kb 10 percet azért legyen a szájában
2014. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!