Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Öreg ló lovaglása.

Mit csináljak? Öreg ló lovaglása.

Figyelt kérdés
Van egy öreg arab kancám. Nagyon szeretem, rajta tanultam meg lovagolni, aztán megvettük, de nagyon megviselte a napi 8-10 óra futószáras munka, rosszak már a lábai. Félrideg tartásban van, de szívesebben van istállóban, úgyhogy most lekerítettünk neki külön egy saját bokszot karámmal, így mozog egész nap. Nagyon emberszerető, szóra odajön hozzám, és szereti ha lovagolják, megsértődik, ha látja, hogy más lovon lovagolok ki. Régen díjló volt, de nem bírja már a szűk fordulatokat, lesántul ha pályán dolgozik, úgyhogy csak terepre viszem ki időnként. Nagyon menős, ma is alig tudtam visszafogni, inkább lépés, ügetés helyett is lassan vágtázott a többi mögött. Olyan szívesen vágtáznék vele, de nem szeretném tönkretenni a lábát. Az orvos azt mondta, addig terheljem míg bírja, de nem tudom, mennyire terhelné meg egy rövid galopp végig egy szántón. Ma is vágtáztak a többiek, mi meg lépésben mentünk utánuk a barátnőmmel, de annyira akart velük menni, úgy sajnáltam. Az íntámaszos ínvédő ilyen öreg lónak jót tehet? Akartam neki venni, csak féltem, hogy többet ártok vele, mint amennyit használ. Nyáron vágtázott, de csak nagyon könnyű, 30 kg-s lovassal, azt simán bírta. Én 60 kg vagyok, a ló meg egy 155 cm magas arab. Szerintetek nagoyn ártana a lábainak a vágta, vagy puha talajon nem sokkal rosszabb, mintha ügetne?
2013. okt. 18. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A talaj ne legyen se túl puha,se túl kemény,és lassan vágtázhatsz vele,de mindig tegyél rá fáslit,vagy az íntámaszos ínvédő egy nagyon jó ötlet! :) Jól legyen bemelegítve,és ha többet mész vele esetleg,vagy nem csak sétálsz,hűtsd az inait hideg vízzel egy 5-10 percig,majd kend be őket hűtőgéllel(lóbalzsam).Az majd hűti a lábait is,ezzel is segíthetsz neki.:)De ha nem szeretnél kockáztatni,hívd fel a dokit,és kérdezd meg,h egy rövid galopp(persze nem száguldani!) árt e neki.:) remélem segítettem!
2013. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akarna menni, mert arab. De ez pont olyan, mint a hamburger, finom de rohadtul egészségtelen, ő hiába menne még fejben, ezt a teste látja a kárát és az arabok amúgy is eléggé át tudnak menni kamikaze stílusba. A helyedben én nem vágtáznék teherrel, akkora legelő kell, ahol már tud menni ha akar és az bőven elég.
2013. okt. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokat leírtak előttem, mindben van valami, bár én valamelyest azért lovagolnám, tisztességes ínvédőben és rendes lábápolással. Lehetőleg ne csak alkalmanként terheld, hanem inkább gyakran picit, mert az kevésbé viseli meg. Inkább napi húsz perc, mint hetente 1-1,5 óra.

Én vágtáznék is, ha a ló felajánlja, nem engedném rohanni, de egy kis galopp nem biztos, hogy rossz neki. Viszont: mi az, hogy szántón????? Egészséges lábú lovat se galoppoztatunk szántón, nem még egy sérültet!!! Arról már nem is beszélek, mit fog szólni a szántó tulajdonosa, ha észreveszi, hogy lovasok rohangálnak a földjén....

2013. okt. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!