Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig lehet a lovat ridegtart...

Meddig lehet a lovat ridegtartásban tartani?

Figyelt kérdés
Szóval, mi a falu alján lakunk, és innen van a legelő. Van ott egy gyönyörű szürke ló. Se fedett bódé neki, nincs vize, és csak a nyers, harmatos füvet eszi. Mi a véleményetek róla? Alaptalanul aggódom? A gazdája hetente ha kijön hozzá.

2013. okt. 19. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A víz hiány gond lehet. De ha van mit ennie, semmi baja nem lesz. Foleg, ha hozzá van szokva.
2013. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy hely,ahová behúzódhat és víz is.Ápolni is kell,a legelőről pedig télen szinte eltűnik a fű.Ha nagyon aggódsz az állat miatt,beszélj normális hangnemben a tulajjal,hogy nem lesz a lovának jó.Ha nem tesz semmit,ne szólj bele,mert botrány lehet belőle.Max. ennyit lehet tenni a lóért,a többi a gazda dolga.
2013. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A beálló mellett ha lenne neki télen is kint lehetne. Víz széna is kellene azért télen amikor kifagy a fű. Viszont ott egyedül se a legjobb ha lenne mellette egy szamár már akkor is jobb lenne neki, a lovak nem szeretnek magányosan lenni. Az nem lehet hogy van vize csak nem látod? Vagy itatja a gazdija amikor nem látod?
2013. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha szomjazik, azt onnan lehet észrevenni hogy a bőre nem rugalmas: húzd meg a bőrét a nyakán és ha ráncos lesz és lassan simul ki, akkor biztos hogy szomjazik.
2013. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha egyedül van, az már nem jó neki, a ló társas lény, ménesben él, nem véletlenül. Az, hogy télen-nyáron kint van, nem gond, fedett beálló jó, ha van, ha nincs, akkor fás rész kéne, főleg nyáron gond ez, mert napszúrást, hőgutát kaphat, az, hogy megázik, nem fogja igazán zavarni egy percig sem, legtöbbször kint maradnak, nem húzódnak fedett helyre, ez csak az ember elképzelése, hogy ha esik, akkor rohanni kell... Télen kutya baja sem lesz, növeszt bundát magának, és jól ellesz, szeretnek is ilyenkor többet mozogni, télen a legtöbb ló frissebb: amíg neked a 20-25 fok ideális, neki a kb. 10, ehhez viszonyíts.

Hogy nincs vize, az viszont komoly gond... Azt ridegbe is biztosítani kellene. Abrakolni nem kell, ha max heti egyszer dolgozik, vagy akkor se, ellesz csak füvön, bár télen ha nagyon nem talál kaját, akkor azt adni kéne neki (mármint szénát).

2013. okt. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Egy sereg lovat láttam már, amelyiknek volt bódéja, mégse ment bele. Ha van egy fa, ami alá beállhat esőben, az dószt elég.

Inni is elég a lónak naponta egy-két alkalommal, valószínűleg meg is van az szervezve, hogy valaki vigyen neki pár veder vizet, csak legfeljebb te éppen akkor nem nézel oda. Különben már rég megdöglött volna.

Szóval nyugi, nyugi, és ne pofázz bele a mások dolgába, mert annak sosincs jó vége.

2013. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te csak képzelődsz, mert pl most nyáron több hónap is erősen aszályos volt, kizárt, hogy kibírta volna heti 1 vízivással, mikor napi 40litert is benyelnek hőségben. Szóval az, hogy heti egyszer látod a tulajt nem azt jelenti, hogy annyiszor is megy ki. A helyzetből amúgy legnagyobb gáz, hogy egyedül van. De amúgy a lovak pontosan füvet esznek, és a természetben sincs bódé a fejük felett, valójában nem is tető kell nekik, hanem szélvédett hely, mert az gyilkolja le az állatokat, az esőre általában magasról tesznek.
2013. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából a víz dologgal lehet igazatok van. Mindig kint vagyok, és tényleg nem szoktam látni a gazdáját. Egyedül van. vagy 50 méterrel arrébb van egy kisebb ló, de ahhoz nem tud odamenni. Odamenni nem nagyon merek hozzá, mivel nem az enyém, nem tudom a természetét, és a gazdáját se tudom hogy ki. (Nem ismerem.) Mióta itt van, azóta csak 1x láttam kijönni hozzá valakit. Na meg innen a házból is oda nyílik a kilátás. Nem tudom, mit tehetnék. :/ Adnék neki szénát, de mivel nincs patás állatunk, nincs széna sem.

Na mindegy, majd csinálnak vele valamit.

2013. okt. 20. 13:32
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Szigorúan tilos más lovát etetni! A ló az etetésre különösen kényes, ha megtömöd valamivel, amihez nincs hozzászokva, bekólikázik, és reggelre meg is döglik! Úgyhogy eszedbe ne jusson!

Törődj a magad dolgával, bizonyára van mit felseperni a te házad előtt is. Ló, zöld réten még sosem döglött éhen! :-p

2013. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És egész nap az ablakban lógsz és azt nézed, hogy mit csinálnak a lóval? Mert másként nem nagyon tudod nyomon követni, hogy mit kap vagy sem... Természetesen jó odafigyelni a környezetünkben élő állatokra, hiszen láttunk már olyat, hogy valóban nagyon rossz tartási körülmények közül lovat kellett menteni, de ha a ló amúgy jól néz ki, nem túl sovány, akkor valószínűleg kap eleget mindenből.

Ha a ló hozzá van szokva, fedél nélkül is bőven és kényelmesen kitelel - nekem is van olyan lovam, hogy bár van beállója, eszébe sincs bemenni, mégis köszöni szépen, remekül van.

2013. okt. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!