Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregnél a fa vagy a műanyag...

Nyeregnél a fa vagy a műanyag váz (as) jobb?

Figyelt kérdés

Azt halottam h a műanyag vázas nyergek rosszak mert (ha rosszul üli ki v ki akkor) eltörhet a váz anélkül hogy észrevennénk úgy lovagolunk benne ami rossz.

A fa vázasról azt hallottam hogy jó nyergek és 1000-szer jobbak mint a műanyag v.-as.

Azt is halottam h ami olcsó az gagyi es tuti h műanyag vázas...és a kb.duplájáért lehet csak fa vázas nyerget kapni ami jó...stb.

Találtam egy 34 000-es nyerget fa vázzal jó minőséggel...sokaktol halottam h szar nyereg de ültem már olyanba és nagyon kényelmes volt.(Lovardába ültem olyan nyeregben és volt egy pár éves...)

De találtam 57 0000 ért is műanyag vázasat....arról azt halottam h pár éves nyereg.


2013. okt. 27. 08:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Az olcsó nyereg általában gagyi, gyenge anyagokból, könnyen törik, kényelmetlen a lónak stb. A drága nem véletleünk drága, nyilván az előbbi ellentéte. Az, hogy milyen a váza nem mérvadó, mert van genyge minőségű fa, meg jó is, ugyanez műanyagban. Pl egy 300ezres távlovas nyereg már koránt sem rossz csak azárt, mert műanyag, míg egy 34 ezresben kategória fényéveke va na jó minőségtől, akkor is ha fa váza van.
2013. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mind a kétféléből találni jó és rossz minőségű példányt is, általánosságban én a használtan 50-60 ezres kategóriát szoktam nézni, és az már tényleg használható, jó, persze lehet valami újonnan is jó, de ami újonnan 25-50 ezer, az nagyon sokszor annyit se ér, rém gagyi... Nagyon profinak kell lenni ahhoz, hogy felismerd, mikor jó egy nyereg, az ára ellenére is. A váz meg olyan, hogy vagy jó, vagy nem, de ez nem az alapanyag függvénye - illetve azé, de az túlmutat azon, hogy fa, vagy műanyag. Például nem ugyanaz egy puha vagy egy keményfa, és így tovább.
2013. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

azért van ez a "félreértés", mert a mai napig lehet találni 30-40 éves remek állapotú fa vázas minőségi nyergeket (pl. kieffer, stübben, stb.), műanyag vázast érthető okokból nem, mert 30-40 éve még nem műanyag vázzal gyártottak a nagy gyártók. Ma már a Kieffer, a Stübben, a Prestige is műanyag vázat használ, de ez nyilván messze nem azonos azzal a műanyaggal, amiből a 30.000-es nyergek készülnek. Pl. a legalapabb, legegyszerűbb Kieffer München nyereg új ára tavaly volt 1800 Euró (most nem tudom mennyi), ebből azért sejthető, hogy nem fog hamar eltörni.

Azonban a nyereg készítő mesterek (akik nem tudnak sorozatgyártott műanyag vázat használni, hiszen többnyire egyedi nyergeket készítenek a ló hátára) ma is fa vázat használnak, az már bizonyított. Hogy a műanyagok meddig bírják, az majd később fog kiderülni.

A fa nagy előnye azonban, hogy ha nagyon jó volt a nyereg és valamiért eltörne a váz (pl hanyatt veri benne magát a ló) akkor az javítható, meg lehet vasalni, míg egy műanyag vázat nem igen tudnak javítani a nyergesek, mert ők a bőrhöz és a fához értenek, a műanyaghoz nem.

2013. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!