Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek bértartásba van a...

Akinek bértartásba van a lova, hogy jár ki hozzá? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ti minden nap kijártok a lovatokhoz (ha bértartásba van) ? Egy héten hányszor lovagoljátok? Suli mellett hogy lehet ezt megoldani? főleg télen,ha hamar sötétedik.?

2013. okt. 28. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek van bértartásban a pacija. Ő amikor csak teheti kimegy hozzá. de hetente háromszor biztos, a hétvége nagy részét pedig kint tölti a lovardában. A tanulást próbálja belesűríteni inkább azokon a napokon megy amikor tudja hogy másnapra lazább órák lesznek. Hát a sötétséget meg megoldja hálaistennek rendszeres a buszjárat azon a környéken. Ő úgy tudom heti négyszer-ötször lovagolja, de mellette kocsiban is dolgozik a ló
2013. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
heti 6szor megyek hozza.suli mellett siman.apam vagy anyam visz ki mindig es ok is hoznak haza.van fedeles is es ott is tudok lovagolni
2013. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyáron minden nap reggeltől estig kint vagyok, a lovardában dolgozok. Általában hajnalban lovagolok rajta, és délután mikor jönnek gyerekcsoportok sétalovaglásra, őt is kivezetem a többiekkel, szokta élvezni, mert alig van rajta súly, pici gyerek ül rajta, és kisétálni sok lóval és legelészni az neki is jutalom, ha szépen dolgozik. Mikor nyaralunk, akkor egy barátnőmet szoktam megkérni, hogy terepre menjen ki vele párszor, hogy mozogjon, akkor biztos nem tanít neki mást, mint amit én tanítok neki pályán, de mégis mozgatva van. Télen olyan lovardában tartom ahol van fűtés meg világítás, úgyhogy akár este 8-kor is tudok rajta lovagolni. Fedelesünk nincs, de az se hátrány, mert akkor esőben-szélben is lehet lovagolni. Én igyekszem annyiszor kimenni ahányszor csak tudok, általában heti 4-6 alkalommal tudok hozzá kijárni. Éjjel tanulok, meg hajnalban, meg a buszon, meg a megállóban meg szünetben, mert nagyon erős gimibe járok, és a főiskolán csak durvább lesz a helyzet, de nekem megéri. Sokan mondták, hogy iskola után a saját pénzemből vegyek lovat, de akkor meg dolgozni fogok, ott se lesz sokkal több időm, és ki tudja, lesz-e olyan állásom, hogy megengedhessek magamnak egy lovat? Nyáron mivel ledolgozom a tartást így ingyen van, de télen 60000 Ft a tartás, ezt csak jólkereső állásból lehet fizetni, úgyhogy úgy döntöttek a szüleim, hogy fizetik nekem a tartást, amíg nem romlanak tőle a jegyeim. Nem könnyű, és van, amikor a témazárók közt a hátam közepére se hiányzik a lovam, de nagyon szeretem, és soha nem bántam meg, hogy megvettük.
2013. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdéseket!:) Hát én jövő ilyenkor fogom megvenni. Ismerősnél lesz,úgyhogy 30.000 ft-ot kér. Most vagyok nyolcadikos,de szerencsére akkor már nem fog zavarni a továbbtanulásba...:)
2013. okt. 28. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy fiatal csikóm van bértartásban, jövő év elején lesz két éves. Eddig egy tanyán tartottam, két, háromnaponta jártam ki hozzá, akkoriban tanítottam neki az alapokat, fél éves volt. Kicsit több mint fél óra alatt értem ki hozzá. Aztán egy nézeteltérés miatt átmentünk jó pár km-re odébb, jelenleg is ott tartom. Mivel az isten háta mögött van, iskola közben képtelenség kijutni oda, így hetente egyszer tudom látogatni, de mivel csikó, nem nyúzhatom napi szinten amúgy sem, már nem érzek akkora bűntudatot. De volt hogy kellemetlen volt, hogy más eteti minden nap, úgy éreztem nem fog szeretni. Ez nem így van, a ló sem felejt, és ugyan úgy megbízik bennem mint eddig.


Viszont eljön az idő amikor egyre sűrűbben kell látogatnom, el kell vele kezdenem dolgozgatni, megismertetni őt újabb ingerekkel ami már a falukban van nem egy tanyán, így nemsoká átszállíttatom egy szintén ismerősömhöz akinek szintén vannak lovai. Mivel félóránkénti buszjáratok vannak, (tőlem 6 perc troli,majd fél óra busz) nyugodtan kimehetek újra kétnaponta vagy akár sűrűbben suli mellett is, magam gondozhatom, jártathatom, többet sétálhatok vele.:)


Ne haragudj kérdező hogy egy regényben írtam le, de gyakorlatilag benne van hogyan és milyen időközönként megyek/fogok menni):)

2013. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valletta ***** válasza:
Amíg suliba jártam, kettőkor, háromkor végeztem, azonnal mentem a lovakhoz és sötétedésig volt időm néha kettőre is, minden nap. Ha nincs világítás, akkor nyilván az első út a lóhoz kell, hogy vezessen, mert minden mást lehet csinálni sötétben is.
2013. okt. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gubi2014 válasza:

Én minden nap lovagolom, kivéve hétfőn, mert akkor pihizik!

Egyből iskola után megyek ki hozzá, és csak lelovagolom, eltöltök vele egy kis időt, aztán megyek haza tanulni! Héven és buszon is tudok tanulni. És ha meg hamar sötétedik, akkor is muszáj lelovagolnom, mert tele lesz a kis segge! :D

2013. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!