Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lófajta lenne jó...

Melyik lófajta lenne jó díjugratásra?

Figyelt kérdés

A szüleim megengedték hogy kapjak egy lovat versenyzésre.Egy csomó lófajtát néztem hogy vajon melyik jó díjugratásra.Szerintetek ezek közül melyik/melyikek lennének a legjobbak ?

Magyar sportló, Akhal tekini, Hannoveri, Holsteini, Holland sportló, Német sportló, Oldenburgi, Vesztfáliali ló, Magyar félvér.



2013. okt. 30. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

A gidránok is jól ugranak :)

Gidran Eliot pl megnyerte a díjugrató olimpiát 1928-ban.

2013. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát,ez nem fajtafüggő főképpen,hanem lófüggő,lehet,hogy egy magyar félvér jobban ugrik,mint egy magyar sportló. :)

Szóval...úgy vettem észre,hogy a német lovak mennek lefelé a ranglétrán,és a hollandok jönnek fel.Itt nálunk a magyar sportló tűnik a legmeggyőzőbbnek,de persze a felsorolt többi lófajta is megfelelne e célra.Az akhalok szerintem nem erre valóak,a vesztfáliai fajtát sem látom minden ugrató versenyen.Én a magyar sportlóra,holsteinire,holland sportlóra és az oldenburgira voksolnék,de mint írtam lófüggő a dolog :)De a magyar sportló nálunk a legelterjedtebb,és nem csak a felsorolt fajták vannak,az előző válaszoló is jót írt,a gidrán is tud ugrani :)

2013. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat ....mondjuk az oldenburgiban kételkedem mivel azt nem inkább díjlovaglásra használják ?

Nem tudom mennyire ugrik jól ?

De nem tudom miért én nagyon a holsteini felé hajlok ........

2013. okt. 31. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél holsteint
2013. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gubi2014 válasza:
Én szerintem az Oldenburgiknak nagyon nagy tehetségük van díjugratás terén!
2013. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Oldenburgi vagy Gidrán.:)

Ők a leg"kitatóbb" fajták. Leginkább militaryba ügyeskednek, ebből kifolyólag nagyon jól mennek és ugranak. Persze, ez csak egy fajtajellem, lehet,hogy az a ló,amelyet te választasz nem ilyen lesz...:)

Sok sikert a lovazáshoz!

2013. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

az én kedvenc lófajtám és álomlovam fajtája is egyben az oldenburgi

nagyon jól ugranak, de díjlovaglásban is jók ahogy írtak

a kedvenc lovam a lovardában magyarsport ló :)

én oldenburgit vagy magyar sport lovat ajánlok

a magyar sportlovak általánoságban szerintem nagyon nyugodtak és engedelmesek, minden kis segítségre reagálnak, persze az egyedtől is sok minden függ

sajnos még oldenburgin nem lovagoltam, így nem tudom milyen rajtuk lovagolni, bár ha lesz lovam én az oldenburgiból fogok választani magamnak egy nyugodt és engedelmes nagyon jó ugró lovat :)

2014. jan. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

(előző vagyok)

...ja és sok sikert a lovazáshoz

jó neked, hogy már lehet lovad én még csak májusban kezdtem a lovaglást úgyhogy nekem még kell egy pár év :( :)

de örülök hogy lovagolhatok :)

2014. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!