Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a ló elsőnek?

Ez a ló elsőnek?

Figyelt kérdés

[link]


Barátnőimmel az ő hirdetésével szemezünk, mert nagyon tetszik 13-14 évesek vagyunk erősen középmagasak. Szerintetek első lónak (persze nem lovagolnánk nagyobb korában halálra, csak mértékkel)



2013. okt. 31. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem aranyos, szép ló lehet belőle. A leírás alapján korának megfelelő "tanítást" kapott, de én a vásárlás előtt biztosan alaposan átnézném a helyszínt, és magát a lovat, orvosi papírokat stb. Nem fogok hosszú sorokat regélni a felelősségről, de azért gondoltatok arra is ugye, hogy ellátás kell neki, és idővel be kell lovagolni. A nyereghez/kantárhoz szoktatást még előbb el kell kezdeni, ezt pedig magatok nem tudjátok megoldani.

Az arab lovak alapból nem magas termetűek, de én is 173cm fölött vagyok, és külsőleg is elvileg még pont beleférek az "illő" kategóriába. Ha érted mire célzok..szóval még nem mutatok hülyén egy alacsonyabb ló hátán.

Sok sikert a vásárhoz! :)

2013. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na nem! Azért ezt gondoljátok át: mihez kezdtek egy 4 hónapos csődörcsikóval? Ki fogja fizetni az ellátását? Ki fogja belovagolni (nagyon remélem hogy nem magatokra gondoltok)? Hol fogjátok tartani: fizetitek a bértartást vagy otthon csináltok istállót és vesztek mellé egy másik lovat (lovat nem tartunk egyedül, mert meghülyül a magánytól)?

Arról nem is beszélve hogy ez a hely elég gyanúsnak tűnik: választási kor előtt kínálják a csikót, útlevél meg nincs.

2013. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egy kiscsikónak nem így kell kinézni, izomtalan, szűk az eleje!

egyébként választási csikót (ami ez csak 2 hónap múlva lesz...) teljesen hülyeség venni, hacsak nem valami hű de nagy papír (meg ha nálunk születik az ugye megint más). egy nagyon gyors kis számolás. mire lovagolható lesz egy ló bármi baja lehet, ez eleve egy kockázat. a tartás, állatorvosi költségek, chipelés, papírozás, körmölés, stb. minimum átlag havi 20.000-re jönnek ki (átlag, mert amúgy kétlem, hogy 2 és fél év múlva a 3 éves csődört el lehet tartani 20.000-ből...). És bizony jó eséllyel ki is kell majd herélni, mivel 13-14 éves lányok tapasztalat nélkül nem fognak elbírni egy arab csődör csikóval.

szóval vissza a számokhoz. ha csak 2 és fél évig számoljuk a havi 20.000-et, az 560.000 és akkor az a ló még nincs kiherélve, nincs belovagolva, nem tud semmit. 560.000-ért olyan csuda klasszul belovagolt, kezes, szép, útleveles, származásos akár kancát is kapsz, hogy csak na!

2013. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megnézegettétek, és most átnézzük még egyszer a többi hirdetést is.


Persze, a belovaglást profi intézte volna. :)


(Azért jutott át a rostán egy csődi, mert van olyan is, hogy nincsen csődör jellege de persze a vétel előtt megnézegettük volna)

2013. okt. 31. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
egy 4 hónapos csikónak még ritkán van csődör jellege, majd elő jön az, ne aggódj! mindenképpen választási csikót akartok?
2013. nov. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Valletta ***** válasza:
Totális ostobaság gyerek részére választási csikót vásárolni, akár csődör, akár kanca, mert 100% hogy a fejére nő és baj lesz belőle. Abba már ne is menjünk bele, hogy cirka egymilliót rá kell költeni mire lovagolható lesz.
2013. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát ez egy paci.
2013. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos, nekem nagyon nem tetszik az izomzata a hátsója még még elmegy, de elől a nyakán semmi izom, úgy mint a lábán.Nincs útlevele , ami azért elég költséges.Én a helyetekben vennék egy jó 13 év körüli lovat, ha vennék.
2013. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!