Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajta illene hozzám?

Milyen lófajta illene hozzám?

Figyelt kérdés

Erélyes lovas vagyok, díjlovas feladatokat viszonylag jól megtudom csinálni. Ugrásom még csak 60-70 cm , de szerintem tudnék nagyobbat is.:)

Nem tudom, milyen lófajta illene leginkább hozzám...

Egy eléggé temperamentumos lovat képzeltem el, hiszen eddig egy Magyar Félvéren edzettem, aki nagyon egy energikus ló volt.



2013. nov. 2. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a nagy hidegvérű melákokat kedvelem! <3

Tanulok lovagolni de még kezdő vagyok.

2013. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne fajtát, hanem egyedet nézz... Amúgy energikus ló sok van, amit nem ajánlanék az az angol és az arab telivér, és ezek félvérei. De meg lehet nézni sportlovat, kisbèrit, gidránt, furiosot, ilyesmiket.
2013. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Energikus ló, aki "sportló" alkatú, és itthon könnyen beszerezhető, az a gidrán, meg a kisbéri félvér, esetleg valami telivérezett egyedek, sportlovak közt is vannak menősebbek. Nagydíjra nem fogsz velük jutni, de alkalmasak versenyzésre. De az egyed fontosabb a fajtánál.:)
2013. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. A Telivérbe érdemes lenne gondolkoznom?
2013. nov. 3. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Telivérbe is lehet esetleg,de hozzájuk már kemény tapasztalat és tudás kell. :) Ha nagyon pörgős lovat akarsz,akkor Arab telivér,Angol vagy Shagya esetleg :)
2013. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első lónak semmilyen telivért nem szoktak ajánlani, sem angol, sem arab telivért, de shagya arab, arab félvér, vagy ügető lovat se nagyon, mert azokat már komoly lovastudással kell kezelni. Ha mégis telivért vennél, jó tanács, hogy olyat nézz, ami vagy nem volt pályán, vagy nagyon keveset, mert a lábuk és a szívük ott azért rendesen fel van pörgetve, és sokszor nem bírják sokáig... Ízületi gondok, érrendszeri gondok, stb. befigyelhet - nem mindig, de ott az esély.
2013. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valletta ***** válasza:
Nyugodtan gondolkozhatsz telivérben vagy shagyában is, nem vérlovak, van bőven nyugodt, kiegyensúlyozott példány, főleg az utóbbi fajtában. A kérdés inkább az, hogy melyik szakágra szeretnéd a lovat és hogy mennyit tudsz vételárra szánni, mert a legjobban nyilván sportlóval járnál.
2013. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!