Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a különböző...

Mi a különbség a különböző természetes lókiképzők között? Gondolok Pat Parelli-re, Monty Roberts-re, FreeHorseStyle-ra és további hasonló szabad idomítóra. Mind azt vallja hogy a sajátja a legtermészetesebb és a legjobb, de akkor most mi az igazság?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket megnézed, mindben van igazság, ha jól csinálják, de mindet nagyon el lehet rontani. Volt dolgom olyan lóval, akit addig "csatlakoztatott" a gazdája, hogy pánikba esett a körkarámtól, két év munkája volt benne, hogy tapasztalt, határozott ember tudja futószárazni. De ha jól csinálják, megérti a ló, mi a feladat, akkor jó alapot tud adni a lónak. Parelli játékai is egy alapot adnak, hogy a ló bízzon a lovasában, és tisztelje azt, nyugodtabb, elengedettebb legyen munka közben, de nem ez a cél, csak egy elindítás, utána lehet foglalkozni a lóval tovább. A többi lókiképző zömében ezt a kettőt keveri, saját képére formálja, mind jó, ha jól ki van találva. Az a lényege, hogy az ember kezébe adjon egy ABC-t, amivel következetesen tud a lovával kommunikálni, de hogy ezt pontosan hogyan teszi, az már részletkérdés. Olyan oktatót keress, ha ez érdekel, akinek látod a lovain, hogy nyugodtak, jól képzettek, és érzed, hogy fejlődsz az edzéseken. Én egy vidéki, "noname" oktatótól tanultam, de már 4 edzés alatt rengeteget fejlődtem, azóta sajnos elköltöztem, de egyedül is tudom folytatni a munkát, míg Mészáros Gyula hiába tart nagylétszámú kurzusokat, én egyszerűen nem értem, nem sikerül amit kér. Másnak meg igen. Tehát egyénfüggő. Az a fontos, hogy nem a felszerelés nélkül lovaglás a cél, az csak egy teszt. Bármelyik jól idomított ló el kell, hogy közlekedjen szársegítség nélkül is jó lovassal. (Egy kezdő díjlovat vettünk, előtte sosem lovagolták még csak kötőfékkel sem, kipróbáltam, és nyakmadzaggal is tökéletesen ment.) Tehát bárkitől tanulsz lókiképzést, ha az illető ért hozzá, és egy hullámhosszon vagytok, lehet akármilyen stílusú, angol, western, vagy természetes, fejlődni fogsz.
2013. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm h így kifejtetted :)
2013. nov. 4. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
mind jó én pl mindben vagyok de ezt teljesen kívülálló szemmel is mondhatom, hogy csodálatos dolog ennyire megbízni egy állatban és így dolgozni vele :)
2013. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!