Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a természetes....

Mi a különbség a természetes. Napfény. és. A. tükör. által. Visszavert. Napfény. Között?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 12:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom, hogy a napból érkező fény fotonjai mindenféle irányban rezegnek. De amikor a tükörről visszaverődnek a fotonok, akkor csak egy rezgéssík marad meg, ezáltal polarizált fényt kapunk.
2013. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ez érdekes mert én lényegében az ellentétét hallottam ennek. A napból jövő fény párhuzamosabb mint a visszavert fény a tükör tökéletlensége miatt. tehát pl. ezer kilométerre levő felületre kevesebb fény jut mint amit az ugyanakkora felületű tükör az irányába ver
2013. aug. 7. 14:07
 3/20 anonim ***** válasza:
Amiről te írtál arról még nem hallottam, de sztem nem függ a megvilágítás erőssége a rezgéssíkok számától.
2013. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Wadmalac ***** válasza:
50%

A polarizáltságnak nem a fény iránya miatt van köze párhuzamossághoz. A polarizált fényben a rezgési síkok azonosak, még ha szóródnak is a fénynyalábok.

A napfényben alapból minden rezgési síkú fény van, a tükör után a tükörre merőleges rezgési síkú fotonok nagyja elszóródik, elnyelődik. Szinte csak az arra merőleges polaritás marad meg.

[link]


Az már másodlagos téma, hogy egy üvegtükör a ráeső fény jelentős részét elnyeli, tehát a fényerő nem csak a polarizáció miatt csökken.

2013. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

nem rezgész sikról beszélek. hanem arról hogy egy tükör nem sima hanem rengeteg különböző szöget bezáró kis felület darabokból áll amik statisztikai átlaga elég nagy pontossággal közeliti meg a 180 fokot.

de minnél messzebb megy a fény annál nagyobb a hibaszázaléka hogy a felület mellé érkezik

2013. aug. 7. 15:50
 6/20 A kérdező kommentje:
de a visszavert fény ereje a távolság növekedéssel jobban csökken mint a visszaveretlen fényé... ugye?
2013. aug. 7. 15:53
 7/20 szpeti1991 ***** válasza:
75%

Kérdező! Igen, amit te írsz, az a fény szórása. A tükör is szórja a fényt, hiszen ahogy írtad, nem tökéletesen sík. De természetesen sokkal-sokkal-sokkal kisebb mértékben szórja a fényt, mint a legtöbb másik felület (fal, asztal, beton, stb.), hiszen pont ez volt vele a cél.

És emellett az is igaz, hogy polarizálja is a fényt, de ez egészen más dolog.

2013. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

tegyük fel hogy a lehető leg kisebb szórásu tükröt akarom megvásárolni, készitettni.


lehetséges? hogyan kezdjek a gyártó, eladó felkutatásához

2013. aug. 7. 15:57
 9/20 Wadmalac ***** válasza:
50%
Persze. Csakhogy az eredeti kérdésre pontosan az első válasz volt a helyes, a különbség valóban a polarizáltság. Az meg igenis a rezgéssíkokról szól.
2013. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"a lehető leg kisebb szórásu tükröt akarom megvásárolni"

Optikai tükör, amit pl. a távcsövekben használnak.


Amúgy az eredeti kérdésedre tényleg az a válasz, hogy a tükörről visszavert fény polarizált.

2013. aug. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!