Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való a szár lovaknál?

Mire való a szár lovaknál?

Figyelt kérdés
Annyit tudok hogy azzal irányítják, de olvastam már olyat is hogy a szárat nem szabad használni csak egyenesen tartani, és a testsúlyt használni.
2013. nov. 8. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Ki írt ekkora marhaságot?:D Természetes hogy irányításra...különben a ló nem tudja mit merre meddig akarsz
2013. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úúúristen :O

Ki írt ekkora baromságot?

A szár,a zablához (ami a ló szájjába van) ahhoz van csatolva, azon keresztül 'kommunikál' a lovas a lóval. Fent a nyeregben azt fogja

Mint pl itt: [link]

Amit fog a lovas, az a szár. Remélem segítettem! :)

2013. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor most már világos:) Hát mondták is már nekem hogy attól nem lovagol valaki egy lovat ha csak jobbra húzza a szárat jobbra megy a ló, ha balra akkor balra, a testsúllyal kell irányítani.

Lehet megpróbált nekem valamit elmagyarázni csak nem figyeltem, nem igazán értek ezekhez! Köszi hogy segítettetek!

2013. nov. 8. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok:) szerintem a western lovagrásra gondolt az illető aki mondta. Ott valóban szinte csak fogod a szárat és a lábaiddal irányítod a lovat, de azt hiszem azok direkt erre vannak tanítva :)
2013. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha balra húzod a szárat nem fog az menni balra,csak jobbra fog elsodródni. Ha balra akarsz fordulni a jobb szárat rá kell húzni a nyakára és azzal fordítani,lezárni a vállát. A bal szárral csak a fejét állítod és rázárod a bal csizmád ha hajlítani is akarod. A testsúly is fontos szerepet játszik,mindig a megfelelő ülőcsontot kell terhelni,megfelelő irányba fordulni a vállakkal,térddel ,combbal szorítani,felvételnél meghúzott derékkal rövidíteni. Ezen túl a csizmával is kiveszed a részed az irányításból. Ha rázárod a jobb csizmád,arra egy alapszinten képzett ló ,ellép balra,ugyanez fordítva is. Ha rázárod egyszerre mind a 2 csizmád ,egyenesen fog menni a 2 szár között. Ez egy összetett dolog,a szár is kell hozzá de még több testsúly . Vonatkozik mindez az angol lovaglásra.
2013. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló írta jól! Attól, hogy a szárakat húzogatod, a ló nem fog jobbra-balra menni, azt meg pláne nem fogja tudni, hogy te mikor mit merre meddig akarsz (ahogy az első írta). A szár "csak" egy a sok segítség közül, de nem úgy használjuk, hogy "húzom jobbra, megyünk jobbra". A szárakkal apró jelzéseket adsz a lónak, mivel a szár a zablához csatlakoztatva a ló szájára gyakorol hatást, elegendő csak kisebb mozdulatokkal dolgozni. Megállításnál pl nem beletépsz a szájába, hanem félfelvételekkel jelzed a lónak, hogy új feladat következik, és közben jön a csizma, a derék és újabb szársegítség. Nem véletlen hívják SEGÍTSÉGNEK, a helyes segítségeket együtt használva tudsz rendesen lovagolni.
2013. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) És ha megállítanak egy lovak rá kell zárni a csizmát is? Az hasonló ahhoz amikor elindítják.
2013. nov. 12. 09:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megállítod, először félfelvétellel figyelmezteted, csizmát rázárod, miközben a szárakat megtartod (nem beletépsz, csak erősebben ráfogsz) és meghúzod a derekad. A csizmád azért kell rázárni, hogy ne tütymörögve álljon meg 4 lába 6 felé, hanem bezárjon és négy lábon álljon meg, azaz a 2 első lába egymás mellett és a 2 hátsó is. Bármit kérsz a lótól, minden esetben csizma+derék+szár együtt dolgozik, esetleg a pálca rásegít, legyen az gyorsítás vagy lassítás. (ha ügetésből veszed fel lépésbe, akkor is csizmával is hajtod, hogy az átmenet után lépjen és ne álljon meg vagy tötyögjön, és ugyanúgy minden átmenetnél)
2013. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
első válaszolóval nem értek egyet / csak mert a többit nem olvastam/ a jól belovagolt lovak csizmára és szóra is mennek akkor a parellizés mire alapul? vagy a dajlovaglás ahol és a western ahol mind a 2nél úgy kell a lónak utasítást adni hogy idegen szemmel ne legyen látható. és igen testsúlyra is megy valamelyik ló még akkor is lelassít az adott ütemből hogy ha a lovasa lenéz
2014. jan. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!