Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Állami/ommi lovak?

Állami/ommi lovak?

Figyelt kérdés
valaki azt mondta hogy az állami lovardából hozol lovat ( bérelsz/lovagolsz) akkor ingyen vagy minimális árért használni lehet őket. egy ismerősömnek is állami lova van ( név szerint HUN M MF970050000 PIETRO ). Tulaja az OMMI tehát akkor hogy is van ez? hogy lehet innen lovat egyátalán igényelni? vagy hogy van? csak kíváncsiságból kérdezem
2013. nov. 9. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem néztem utána a dolognak, de most akkor értelmezzük az állítást. Lovat bérelni annyi, hogy fizeted a tartását (gyk. a bértartás árát), cserébe csak te lovagolhatod a lovat. Szóval ha ez ingyenes, az azt jelenti, hogy kapsz egy ajándék lovat, odamész, közlöd, hogy akarsz egy lovat, és ennyi, minimum egy hónapra a tied? Azt tudom elképzelni, hogy ha fizeted a ló tartását, akkor kedvezményesen, szinte ingyen kapsz edzéseket vele, vagy nem tudom. De ha valaki tudja, az biztos ad majd felvilágosítást, én most hirtelen feladom, most szept. 01.-től az összes létező lovas dolgot átszabályoztak.
2013. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Valletta ***** válasza:
Nem egészen értem, hogy mire gondolsz, de leírom, hogy mit tudok. A Mezőhegyesi Ménesbirtok már nincs teljesen állami kézben, ha jól tudom, de havi 3000-ért lehet lovagolni a lovaikat. Ez nem bérlés, nem lehet elvinni a lovat, de kap az illető egyéni oktatást és normális lovakat a segge alá, persze nem kezdőként. Én úgy gondolom, azért, mert 30-40 sportlóra nem nagyon akarnak 7-8 lovast alkalmazni teljes munkaidőben, így ha akad jó lovas, az élhet a lehetőséggel és mindenki jól jár. Én cirka 15 éve lovagoltam náluk, ez az összeg akkor is ennyi volt (mondjuk nem jutottam el odáig, hogy be is fizessem :) és még most is ennyi.
2013. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!