Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti lovaglás után még lemossáto...

Ti lovaglás után még lemossátok a lovak lábát hideg vízzel? Vagy már túl hideg van hozzá? Kb hány fokig mossátok a lovak lábát?

Figyelt kérdés
És utána szárara törlitek, vagy a bokszban majd megszárad? Nem fáslizom a lábát az istállóba, és bokszban lakik. Az egész lovat úgy tudom, 20°C alatt nem ajánlott fürdetni, de a lábát meddig mossátok hideg vízzel? Meleg víz sajnos nincs a patamosóban.
2013. nov. 1. 20:48
 1/5 Valletta ***** válasza:
Ha koszos, akkor értelemszerűen muszáj, sáros lábbal nem megy boxba, ha homokos a patája, akkor csak azt mosom, feljebb nem. Tehát csak ami szükséges.
2013. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma én is csak a patájáról mostam le a homokot. Feljebb azért szoktam mosni, hogy hűljenek az inak, de nem tudom, azt meddig szabad? Meg ha koszos, gondolom mínuszhúszban akkor se állok neki mosni.
2013. nov. 1. 21:25
 3/5 Valletta ***** válasza:
Lábtőig, illetve csánkig elég lemosni, ettől nem fázhat meg, hiszen "térdig" érő hóban sem fázik, illetve az a víz sem melegebb, amit iszik... Szóval mínuszban is illene lemosni, sáros lábbal nem mehet boxba a ló. Ha semmiképp nem akarod lemosni, legalább alaposan kapard ki a patáját. Nálunk fekete föld van, ha nedves, gumis masszává áll össze, muszáj lemosni. Ha nálatok mondjuk homokos, vagy csak pályán dolgozol, akkor nem olyan vészes, ha rajta marad.
2013. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:
Vagy a másik megoldás, hogy ha van időd, megvárod, amíg megszárad és kikeféled..
2013. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én lovaglás után legelőre engedem mindig vissza ezért sose törlöm meg és mivel a boxban minden nap ki van nálam takarítva mehet koszosan is:) hideg víz is jó de a térdénél feljebb kicsit... én csak addig szoktam menni mert ha rá mész a nyakára megfázik a tüdője stb... viszont lovaglás után ha nagyon izzadt elfáradt, inni se ihat egy 20 percig
2013. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!