Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lovász lenni?

Érdemes lovász lenni?

Figyelt kérdés
Szeretem a lovakat, nagyon jó lenne velük foglalkozni. Állatbarát vagyok. Jelenleg gimnazista vagyok, a 10. évfolyamot járom. Gondolkodom, hogy érettségi után el kellene végezni valami képzést. Előny lenne hogyha a lovakkal tudnék foglalkozni. A másik szimpatikus dolog számomra a vadtechnikus, erdőgazda, stb. Imádom a természetet. A jövőben úgy 10 év múlva nagyon rosszak a kilátások a lovászatra vagy az erdészetre? Van olyan lovastanya vagy lovarda ahol normálisan foglalkoztatják az alkalmazottat?
2013. nov. 10. 00:06
 1/7 anonim válasza:
Szerintem nem érdemes, mert nem kifizetődő (sajnos). Nem keresettek a lovászok Magyarországon, és bármennyire is szép tevékenység, minimálbérért kellene dolgoznod. Erdőgazdászból is Dunát lehet rekeszteni. Szerintem inkább válaszd a környezetvédő vagy állatorvos hivatást. Hasonlóak, és aránylag jól is keresnek. ;)
2013. nov. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a baj ,hogy Magyarországon a lovasszakma legalja a lovászkodás. Éppen ezért nagyon ritka,hogy normális embereket látnál lovardákba,ezt a feladatkört ellátni. Nem is fizetik meg,nincs karácsony semmilyen ünnep,mindennap kelhetsz hajnalba,kipihenni nem tudod magad. Külföldön más a helyzet ,ott láthatod mikor kijön a versenyző a pályáról,rögtön átveszi a lovat a lovász vagy rohan oda a takaróval,nem egésznap a trágyát villázza, azok ott keresnek is.Inkább a lovaglás terén próbálj meg valamit csinálni,de lovász ne legyél.
2013. nov. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem.Én 20 évig csináltam.Folyamatosan átvertek,nem fizettek ki stb.Sokszor olyan helyeken kellett volna lakni,hogy elképzelni nem tudod.

A legtöbb lovas helyen csak azt nézik,minél olcsóbb legyen a munkaerő,dolgozzon szállásért,ellátásért meg pár fillérért.

Ezért sok helyen tényleg csak az alkoholista,lecsúszott egzisztenciák maradnak meg.

2013. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos nem, mint előttem is írták többnyire éhbérért, egy kis lyukban, 24/365-ben leszel a mindenes...Például itt egy épp aktuális hirdetés:

"Lovász munkakör betöltése az alábbi feladatokkal (bentlakással):


- Lovak (és egyéb állatok) ellátása, almozás, trágya elhordás, legelőről trágya leszedés, etetés, itatás

- Pálya és fedeles lovarda boronálása, rendben tartása

- A lovarda területének rendben tartása (pl. fűnyírás, hó eltakarítás stb.)

- Lovak ápolása, nyergelése, az iskola munkájának kisegítése

- Eseti javítgatások a lovarda körül, ezermesterek előnyben

- A területen rend tartása és betartatása

- Lovas kocsikáztatás

- Lovas párok előnyben


Elvárások:

- Fogathajtási ismeretek

- Kreativitás

- Gyerekcentrikusság

- Önállóság

- Megbízhatóság


Hosszú távra keresünk megbízható talpraesett munkaerőt akivel csapatban lehet dolgozni! Elvárás a gyerek centrikusság, mivel elsősorban gyerekek oktatásával foglalkozunk családias hangulatban!"


Magyarul, a takarítástól kezdve, a kocsikáztatáson át, egészen a hólapátolásig mindent te csinálsz (ugye ez le is van írva...).

Nálunk ehhez még az is hozzá jött, hogy az oktatónak többnyire nem volt kedve lovagoltatni (meleg/hideg van, fáradt, esik, stb.), úgyhogy ez is rám maradt. Hurrá! :) Ugyanazért a pénzért persze. Ha nem tetszik fel lehet mondani, szólt a munkáltató, fel is mondtam egy év után.

Szép dolog is a rabszolga tartó életmód...:/

2013. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajj,Isten ments!

Nekem a barátom kénytelen volt elmenni lovásznak mert nem volt más meló(pedig mezőgazadsági mérnök fősulija van).

Hát 2 hetente(!!!) volt 1 szabad vasárnapja.Se karácsony,se húsvét se semmi.Szabadság?!?!Mi képzel?!?Amikor egyszer otthon mert maradni 5 napot(mert tüdőgyulladása és 40 fokos láza volt,már azon is totál kiakadtak,és le is vontak 10 ezret a fizujából)Azon kívül reggel 6-este 8-ig meló.Mindezt 80 ezrért(amit általában 2-3 részletben voltak csak hajlandók oadadni),és" természetesen" be se jelentették.Csak egy fokkal volt jobb mit valami munkatábor:(Még jó,hogy ő bejárós volt..A párkapcsolatunk is majdnem tönkrement miatta,mert hazajött hulla fáradtan,zuhanyzott,kajált és bedőlt az ágyba mit a krumpliszsák.Amig ezt csinálta szó szerint sehol nem voltunk együtt,a szexuális életünk is közelített a nullához,szörmyű volt.Ő 2.5 évig csinálta,aztán most hálsitennek kapot normálisabb melót,de ezt mégegyszer azt mondta nem, akkor inkább éhen hal :)

2013. nov. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valletta ***** válasza:
Magyarországon semmiképp, külföldön viszont nem olyan rossz a helyzet, 1000 euró körül lehet keresni, sok helyen bentlakással, de akár bejárással is, normális szeruődéssel, fizetett szabadsággal. Ahol bentlakás van, ott értelemszerűen egész napos a munka, inkább napközben van szünet, de este etetni kell, stb. Képzésben ne is gondolkodj, pénzkidobás, a lényeg az, hogy hogyan bánsz a lovakkal, tudsz-e lovagolni és hogyan. Én inkább valamilyen piacképes szakmát tanulnék a helyedben, aztán majd eldöntöd, hogy mivel is szeretnél foglalkozni. Van időd megtanulni rendesen lovagolni például és azzal kaphatsz olyan állást, ahol nem kell se etetni, se karámozni, se takarítani, se a lovas kislánykák, bértartók seggét kinyalni, csak lovagolni.
2013. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont ugyanezt javasoltam neki.
2013. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!