Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugró vagy Díjlovas REV?

Díjugró vagy Díjlovas REV?

Figyelt kérdés
Szeretnék rajtengedély vizsgát tenni. Edzőm mindenképpen díjlovaglásból akar vinni, de engem nem igazán vonz a díjlovaglás. Úgy hallottam hogy ha ugrót teszem le azzal később díjlovagló és ugró versenyeken is indulhatok, de ha a díjlovas vizsgát teszem le akkor csak díjlovaglásban indulhatok. Ez igaz? Illetve ha már regisztrálva vagyok a Lovas Szövetségnél, de a régi klubban, akkor mennyibe kerül átigazolni? Ha a regisztrálásom már meg van akkor mennyibe kerül össz-vissz egy vizsga (ugró és díjlovas is)? A lovat kell külön nekem regisztrálni (ha már versenyző lovon indulnék)? A munkafüzet mennyibe kerül? Az ugróban hány akadály van, hány centin? A díjlovaglásban lovardai alakzatok vannak vagy pl. oldalazás, hátralépés is? Ugye mindhárom jármodban vannak alakzatok? ugróban vannak alakzatok? És gondolom rendes versenyző öltözet kell a lovasnak. Természetesen edzőmet is megfogom kérdezni de úgy néz ki hogy egy pár hétig nem fogok tudni lovagolni menni.

2013. nov. 11. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy kérdezd meg az edződet, mert sok mindent nem tudsz még. Itt is volt már kismillió kérdés a témában, keress rá. A díjlovasban E8 pályát kell lovagolni (A lovasszövetség honlapján fenn vannak a díjlovas programok) lépés-ügetés-vágtában átlók, nagykörök, egy kirágatás és egy sörényélen előrenyúlás. Úgy hallottam már mindenkit átengednek, aki fenn marad, nem egy nagy kunszt a dolog. A munkafüzet úgy tudom 3500, a vizsga 7000 Ft elmélettel és gyakorlattal. Ugró 80 centin van, előtte viszont van egy sima lovaglás is akadályok nélkül, itt ha valaki nagyon béna, nem engedik ugrani. Ebben kengyelnélküli is lehet. A bíró javaslata alapján lócsere lehetséges, vagyis lehet, hogy cserélned kell lovat valakivel, de én még nem láttam ilyet. A lovad ha már versenyez, tehát regisztrálva van, akkor nem kell még egyszer. Versenyöltözet kell, de vannak azt hiszem egyszerűsítések, pl nem kell fehér kesztyű, de nézz utána ennek is.
2013. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam, ha ugrót teszel le, kiegészítő licenszt válthatsz ki díjlovasra is, ennek az áráról és a körülményeiről nem tájékozódtam.
2013. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!