Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van itt olyan akinek az első...

Van itt olyan akinek az első lova angol telivér volt?

Figyelt kérdés

Céltudatosan vettetek ilyen fajtájú lovat vagy csak "véletlen" került hozzátok? Megbántátok? Kezdetben nehéz volt lovagolni?

Mindent élményetek érdekel.



2013. nov. 14. 17:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, jó lehetett az a vágta.:)

Az én lovam 5 éves angol telivér. Iskolaló volt, de az edzô el akarta adni és mivel én nagyon szerettem, én vettem meg. Vele sosem fogok tudni így vágtázni, mert szegénykém nagyon lassú:) amúgy versenylónak 'készült' csak a lassúsága miatt nem lett az. Így került az edzômhez és végül hozzám. Nyugodt kis kanca, igaz elég kényes de imádom<3. Elôtte nem terveztem saját lovat venni, de nem hagyhattam hogy ôt eladják:))

2013. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerencsések az előttem szólók, hogy szinte csak pozitív tapasztalataik vannak a telivérekkel kapcsolatban. Nekem is első lovam telivér, de csak félig, mert apja egy welsh póni, mégis belső és külső tulajdonságaiban sokkal jobban hordozza a telivérekre jellemzőeket. Én szúrtam el vásárláskor, mert tapasztalatlan, kezdő voltam és hagytam magam befolyásolni, rábeszélni. Ma már nem így vennék lovat. Szóval én megbántam. Rengeteget szenvedtem és szenvedek vele a mai napig, lassan egy éve megvan. Iszonyú makacs és hisztis kanca, én még ilyet nem is láttam. Abszolút nem együttműködő, pedig nagyon sokat foglalkoztam vele. Kiszámíthatatlan, más lovakkal sem jön ki túl jól. Megy mint az állat, ami nekem annyira nem jön be, én nem szeretek így száguldozni, és őt gyakran elragadja a hév főleg terepen, és olyankor nagyon nehéz megfogni. A kezdők szerencsétlenkedéseit tényleg nehezen viseli és ki is használja, ahogy egy előttem szóló is írta, és sajnos én kezdőnek mondanám magam hozzá, így nem vagyunk túl jó párosítás. Előtte is telivéreken tanulgattam lovagolni, majd ültem más lovakon is, akik nem telivérek voltak, hát biztos nem vennék soha többé telivért.
2013. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a választ. Az apja welsh volt, az anyja telivér? Az érdekes lehetett. Persze nem arra gondoltam, hogy teljesen kezdőnek telivér lovat, hanem úgy venni telivért, hogy a lovas már tapasztalt , több éve lovagol(csak pl. 10 év lovaglás után veszi meg az első saját lovát).
2014. jan. 2. 17:44
 14/14 anonim válasza:
Szia!Nekem 5 éves angol telivér lovam van. Nem céltudatosan vettem, de nagyilon jól bevált. Könyen kezelhető nem fél semmitől. Nem gyors, pedig galopp lóvolt versenyzet is.
2015. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!