Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardai gondok?

Lovardai gondok?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok ló a lovardában, de barátságos hely. Az oktatóm is normális, viszont a lovastársak... hát. Van egy ló, akit lovagoltam(mert akin eddig lovagoltam, megsérült). Amikor meggyógyult, kiderült hogy az utána lovagolt lovat már nem lovagolhatom, kivéve, ha annak fizetek aki őt tartja, az meg pofátlanság lenne, hanem annak fizetnék, akinek eddig...(mert azt a lovat ő tartja) Van egy lány a lovardában, aki teljesen kisajátítja a kedvenc lovamat, úgy néz rám és a barátnőmre mint a véres rongyra, és ráadásul hisztis, a lovat okolja ha valamit ő rosszul csinál. Mivel nincs sok lovagolható ló, és ő volt a kedvencem, ugye többet nem lovagolhatok rajta, gondolkodtam a lovardaváltáson, mivel a közelben van még pár jó lovarda.(bocsi a kisregényért) Szerintetek?

#ló #lovarda. lovaglás
2013. nov. 17. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos ezt el kell viselni. "Sajnálatos módon" nem tilthatjuk meg a többi embernek hogy ne lovagoljon. De ahogy ezt leírtad.. totál magamra ismertem.


2 éve elmentem egy sporttáborba az osztályommal (7.osztály) és a 8. osztály is jött velünk. Persze lehetett lovagolni is. Én már akkor 1 éves lovastudással rendelkeztem. De az egyik 8-as csaj (egy félénk, visszahúzódó, betoji alárendelt lány) sokat lovagolt. Tábor után 2-3 héttel megyek az utcán hirtelen messziről kiabál a 8-as csaj anyja hogy "Merci, Merci!" Odajött mellém és "idézem" amit mondott:

-Vivikém nem merte megkérdezni tőled azért én jöttem. (röhög) Te, Merci hova jársz lovagolni és mennyiért?

Jól van válaszoltam mindenre (ekkor még semmi bajom nem volt). Egyik nem facen látom hogy egy egész oldalnyi képet töltöttek fel róla ahogy lovagol az én kedvenc lovamon amit egykor kibéreltünk és azóta is lovagolok vele. Az még jobban felidegesített hogy mikor én mentem lovagolni akkor ő is ott volt. Még mindig emlékszem amikor vette le a nyerget (nagyon nagyon kezdő lovas volt azóta már ki tudja). És bele a trágyába. Persze segítettem felszedni.


Ja és szerintem nagyon ciki hogy egy 14 éves személyesen nem mer megkérdezni! :D

2013. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyenek mindenhol vannak, nálunk ez a szét húzás már olyan szintig fajult, hogy lopták egymástól a tápot, vagy eldugták a másik felszerelését (mert az olyan vicces...). Persze, ez mind előjött a közös terepezéseken is. Ez ment vagy egy fél éven át, utána úgy döntöttem, hogy lóval együtt ott hagyom az egész kócerájt. Azóta vígan elvagyunk. Happy end. :D
2013. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ezek a lovardai tiniringyók rosszabbak ,mint a maffia.. Leg szemetebb fajta,ha 100 lova van,akkor is a másiktók akarja elvenni azt az 1 db lovat. Mehetsz másik lovardába,ha ott jobb lovak vannak,de sajnos mindig a pénzes apuci kislánya lesz előnyben mindenhol.
2013. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon is igazatok van... tényleg megnézem azt a lovardát, elvileg olcsóbb is, és sokkal több ott a ló. Viszont az itteni oktatóm meg nagyon jó, ami egyetlen ok lenne hogy itt maradjak. A lovak azért nem, mert hát pár hónap alatt azért nem kötődék még annyira hozzájuk, meglátjuk.. :/ :) Köszi a válaszokat!
2013. nov. 17. 19:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó neked kérdező!


Én sajna nem tudok másik lovardába menni mert a második legközelebbi 40 percre van tőlünk, ráadásul a kiszámíthatatlan lovaglási rendszerük miatt az se biztos hogy busszal eljutnék oda. :/ Pedig sokkal szimpibb lovi.

2013. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom :/ nekem sem biztos sajna hogy összejön.
2013. nov. 18. 17:44
 7/12 anonim válasza:

Sajnos ilyenek vannak...

Amikor még másik lovardába jártunk az egyik barátnőmmel (ekkor már gondolkodtunk azon hogy elmegyünk onnan) érkezett egy új ló. Nagyon Kedves, és jó paci volt, nagyon megszerettük a barátnőmmel, ezért általában ő rajta lovagolt a bnőm... És hát ezt észre vették az ottani lányok, akikkel utáltuk egymást, és elkezdték azt csinálni, hogy direkt mindig előbb mentek a lovardába, mint mi, hogy "elvegyék" előlünk a lovat... Hát ezt meg is mondtuk nekik, de végül mi jöttünk el abból a lovardából :"D De m ost sokkal jobb helyen lovagolunk :3

2013. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A gyerekesség határtalan... -.- Sokan mondják, hogy nem kell az ilyenekkel foglalkozni, de hát hogyan, amikor neked akarnak rosszat? :/ De még jó, hogy általában van több lovarda is egy városon belül.
2013. nov. 19. 15:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor én nagyon jó lovardát fogtam ki. Mindenki kedves mindenkivel, tök ismeretlenekkel is jól el lehet beszélgetni. A versenyzôk is (akik már számos versenyen értek el nagyon jó eredményeket) normálisak, kedvesek, nincsenek elszállva maguktól és segítenek a kezdôknek. És az oktató is nagyon jó fej. Szerintem válts lovardát, mert nagyon szar úgy menni egy edzésre h "jaaajj, már megint menni kell lovagolni.." hidd el, tapasztalatból mondom, régebben egy nagyon szar helyre jártam.
2013. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Neem, imádok lovagolni, nem úgy megyek egyáltalán.. csak ha tudom, hogy az a másik lány is jön, akkor eszembe jut, hogy kiközösíti a kedvenc lovam, és többet nem igazán ülheetek rá. Bár a kedvenc lovam tulajdonosa nagyon jó fej, tudja hogy szeretem a lovat, és elintézte hogy holnap rajta lovagolhassak :) De jó neked, hogy nincsenek sznobok a lovardában, ahová jársz.
2013. nov. 22. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!