Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell felülni a lóra?

Hogyan kell felülni a lóra?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy hogy kell, csak nem tudom hogy merre.Így kell? : http://www.youtube.com/watch?v=7nSXAJmmB5I

A ló fara felé kell nézni?Mert egyszer voltam az osztályommal kirándulni, és ott teljesen máshogy mutatták hogy hogyan kell felszállni, és leszállni.


2013. nov. 17. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem korrekt a videó. Hogy mutatták nektek?
2013. nov. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy mutatták hogy amikor ülünk fel a lóra, akkor a ló feje felé kell néznünk.Vagy is fordítva, mint a videóban van.
2013. nov. 17. 23:48
 3/5 anonim ***** válasza:
A ló bal oldalán állsz, belerakod a bal lábad a bal kengyelbe. Megkapaszkodsz és felhuzod magad, a jobb lábad átlendíted a ló fara felett a másik oldalára és belerakod a jobb kengyelbe. Sajnos a videót nem tudom megnézni, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.
2013. nov. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Azért kell így csinálni, mint ahogy a videoban magyarázza a csaj, hogy a ló ne tudjon ellépni, amikor fel akarsz szállani. Ha hátulról támadod, akkor megteheti, hogy lép kettőt, hátraforul, és kiröhög. Így nem.

Ultra jámbor, készséges lovakra úgy ülsz fel, ahogy akarsz. Sokhelyütt láttam már kis lépcsősort is, olyasfélét, amilyet a reptereken használtak régen, odavezették a lovat, a kocalovasok feltipegtek, és helyet foglaltak. :)

Mint ahogy a lovaglásban semmi, úgy ez sincs kőbe vésve, mindenki úgy száll fel, ahogy akar és ahogy tud. Főleg a lovarda udvarán. Terepen már leginkább csak így tudsz visszakerülni a nyeregbe, mert ott már nem fog a ló neked nyugodtan álldogállni meg várdogálni, mint a lovarda lókötőjénél.

2013. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pipa.
2013. nov. 18. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!