Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz lovon lehet távlovagolni?

Fríz lovon lehet távlovagolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék nem versenyszeruen távlovagolni,jo ere a fríz?



2013. nov. 18. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Alkattól függ, ha találsz egy nem túl testes, sportos frízt akkor hobbi szinten még határeset. De én még nem láttam frízt távlovas versenyen még hobbi szinten sem, nem a pörgősségükről híresek, persze egy távlovas verseny nem erről szól, de bírnia kell hosszútávon egy adott sebességet. Saját szórakoztatásodra, hogy csak körbe mész a távon, bármelyik jól felkészített ló alkalmas, de ne várj tőle komoly eredményeket.
2013. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
határozottan nem jó! nem tudom mit értesz nem versenyszerű távlovagláson, de én úgy értelmezem, hogy nagyjából úgy használnád, ahogy a távlovas versenyeken a lovakat, csak nem indulsz vele. erre a fríz teljes mértékben alkalmatlan. ha csak tereplovaglásra gondoltál, arra természetesen jó, de már egy hosszabb túra is igen fárasztja... nagyon sarkítva hosszú távra olyan ló való, aminek vékony a lába, pici a patája, nos hát a fríz nagyon nem ilyen.
2013. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Te kérdező biztos valamilyen totálisan kezdő lovas, gyerek lehetsz! Már csak azért is mert egy tapasztalt lovas aki már tudja milyenek a frízek az azt is tudja hogy szinte semmire nem jók és irtózatosan igényesek.
2013. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
koszonom az elso két válaszolónak utolsót pedig megkérem hogy ne jelentsen ki olyan dolgokat amiket nem tud.Sok éve lovagolok már,csak nem ismerem a frízeket ezért kérdeztem.Távlovaglás alatt azt értettem hogy ha hobby szinten el akarnék menni egy egynapos túrára a barátaimmal lovon a kornyezo erdokbe,patakokhoz stb ami maximum 8-9 óra lovaglás lenne megállókkal,arra alkalmas-e?
2013. nov. 18. 16:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A gond ott kezdődik, hogy nem tudod mi a különbség a távlovaglás és a napostúra közt! Az általad említett nagy tapasztalat alapján illene tudni, és ha annyira "jólovas" vagy, a fríz alapvető tuljdonságait is illene tudni! A frázisok nélkűl: a távlovaglás egy fajta lovas verseny,(angol, arab telvér, shagya) ahol a távot időre kell teljesíteni, a túra lovaglás pedig egy örömlovaglás, ami azért töténik, hogy ló és lovas egyaránt jól érezze magát!(gyakorlatilag fajtától független)
2013. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom utolsó a válaszodat,még akkor is ha egy pici rosszindulat volt is benne.Azért kérdzem mert nem tudom.De tényleg hálás agyok amiért felvilágosítottál,koszonom.

:)És a tobbi válaszolónak is.

2013. nov. 19. 14:51
 7/11 anonim ***** válasza:
az sem mindegy persze, hogy a 8-9 órás lovaglás mit takar, ebből mennyit ültök lovon és mennyit kocsmában/kávézóban, míg a ló kikötve pihen, mennyire tempós az út, de a 8-9 óra az nagyon sok ám, mi 60 km-t megállásokkal együtt 6-7 óra alatt szoktunk megtenni, így 9 óra akár 90 km is lehet, ami egész biztos, hogy nem bír ki egy fríz (nyilván túl éli, de nagyon megterheli, ha egyáltalán el bírod hajtani 90 km-t). A fríz hosszú távra alkalmatlan, 8-9 órás lovaglás is hosszú távnak számít, szerintem egy fríz egy sima 40 km-en is nagyon megpilled... ha gyakran szeretnél túrázni, akkor inkább fríz félvért keress, mert egyszerűen szívás lenne vele a többiek mellett, mert folyamatosan hajtani kéne, lemaradnál, nekik meg rád kéne várniuk. és az ember az ilyen lovat sajnálja is, mert míg egy sima félvér (pláne valami agyatlanabb lófajta, mint a lipicai, arab, atv) megy előre agyból, egy fríznek nem olyan a vére, ami hajtaná, és ha érzed, hogy alattad teljesen kimerült a ló akkor nagyon rossz lehet hajtani... nekem telivérem van, átlagos kisebb túrán nem tudom lefárasztani, de a korábban említett 60 km-en (amiben van 2 hegy is) azért ő is igencsak elfárad, a végén már noszogatni kell. hazafelé mondjuk röpül, akkor nincs gond.
2013. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha repül hazafelé, akkor még nincs különösebb gond! Egyébként illik a bármilyen fajtát felkészíteni a hosszabb tereplovaglásra, folyamatos terhelésnöveléssel. Az nem működik semmilyen fajtánál, hogy folyamatos napi egy óra munka után leállítod pihenni, két napot pihen és elindulsz vele napostúrára. Ez nem csak a Frízre vonatkozik.
2013. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen alkalmatlan a terepre. A mi frízünk még a kisebb terepeken is állandóan belassul, szerencsétlen egy-egy hosszabb vágtaszakasz után majdhogynem fuldoklik, sokszor meg kell miatta állni, míg az arab-, angol telivérek csak "sakkoznak". És egy izmos, jól felkészített frízről beszélünk, aki minden nap komoly díjlovas edzést kap, és vágtapályán is hajtva van (ezt csak azért írom le, hogy senki ne gondolja, hogy felkészítetlen lóval, legyen az bármilyen fajta, terepezünk). Összefoglalva szerintem amolyan másfél órás kis lötyögésekre még elmegy, a napi túrát (értsd ezalatt: örömlovaglás) már nem bírja, többnapos túrára még sosem vittük, a távedzésekbe meg szerintem bele is halna. :) Maradj vele a négyszögben, vagy max 1-2 órás soklépéses-szakaszos tereplovaglásnál.
2013. nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fríz lovak ijesztők.
2013. nov. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!