Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti megengednétek, hogy a...

Ti megengednétek, hogy a lovatokon oktassanak? Meglátszana ez a lovon akkor ha én ülök fel rá?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy öreg ló, akit már nem nagyon lehetne lovagolni és van nekem egy fiatal kancám. És felmerült az a kérdés, hogy mi lenne, ha az én kancámon is oktatnának 1 kezdő lovast (eleinte futószáron).

Ez meglátszana a lovon, akkor is, amikor én ülök rá vagy el tudja különíteni, hogy kivel mit tehet meg?

Ti mit tennétek?


2013. okt. 27. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

én nem állítom, hogy minden lovat tönkre tesz az, ha oktatnak rajta, de ha nem vagy rászorulva (mondjuk nem kell az érte felajánlott pénz) akkor szerintem ne hagyd, én biztos nem hagynám, semmiképpen sem jó, amikor egy kezdő pattog a hátán, csattog a lába a ló oldalán, aztán idővel meg tépi a száját.


ha pedig nem ajánlottak érte semmit (pénzt), csak úgy szívességből, akkor meg pláne ne engedd!

2013. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én versenyzem a lovammal, ezért 100%, hogy nem adnám oda egy kezdőnek, aki nyilván nem tudja úgy lovagolni, mint ahogy arra a lónak szüksége lenne.
2013. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tuti nem engedném meg. Nálunk az iskolalovak felének van gazdája(mármint,nem a lovardáé) de a gazdájuk nem lovagol rajtuk. viszont,ha jól értem,akkor csak egyvalaki lovagolna rajta rajtad kívül?? annak meg mi értelme van?
2013. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ.... DE nagy valószínűséggel nem,mert egy lóval rohadt sok munka van,hosszú idő mire eléri vele az ember ,amit akar,viszont elszarni 1-2 alkalom. Ha egy kezdő után visszaülnél,hosszútávon nem érné meg ,mert állandóan lerombolná azt,amit te már előtte felépítettél. Nem jutnál előrébb.
2013. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ha nincs időd rendesen mozgatni, vagy anyagiak is közre játszanak, én úgy gondolom, ha ésszerű határokat szabtok, akkor meg lehet oldani.

Pl egy vagy kettő állandó embert lovagoltat rajta, és akkor mindig ők, mondjuk heti kétszer. De úgy, hogy menjen napi 3-4-5-6 edzést, és bárkit ráültessenek, úgy semmiképpen sem.

2013. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért az egyáltalán nem igaz, hogy amit felépítesz, a kezdő egy lovaglással elszarja. Az én edzőm is oktat a saját lován heti 1-2 órában, és ugyanolyan jól működik neki a ló, mint korábban. Ehhez nyilván kell egy stabil tudás a lónak is, illetve egy olyan tulajdonos, aki tudja, lovaglás közben mit miért csinál, valamint egy olyan oktató, akire rá lehet bízni a lovat egy kezdő lovassal. Nyilván az általam említett esetben ez valamivel könnyebb, hiszen a tulaj és az oktató egy személy, így oktatás közben tudja hasznosítani azt is, hogy a legapróbb rezdüléséig ismeri a lovat, akin oktat. Lehet, hogy mondjuk a kezdő utáni felüléskor kicsit helyre kell tenni néhány dolgot a paciban, de ez azét nem vesz sok időt igénybe.

Szóval ha ésszel csináljátok, akkor szerintem egy lovas még nem gáz. De mindenképpen óvatosan.

2013. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy mondjuk a kezdő utáni felüléskor kicsit helyre kell tenni néhány dolgot a paciban, de ez azét nem vesz sok időt igénybe. "



Azt te csak hiszed.... Próbáld ki hosszútávon azt majd meglátod mikor vért izzadsz

2013. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!