Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vegyek egy lovat? Mindent...

Vegyek egy lovat? Mindent tudok a lovakról de nem vagyok biztos abban hogy lenne rá elég időm?

Figyelt kérdés
már 6 éve egy saját lóról álmodok. a polcom tele van lovas könyvel. és 3 évet lovagoltam de a lovarda megszünt és egy év kihagyásával újra elkezdek lovagolni és akkor jövőre vennék egy lovat. de imádom a lovakat és nagyon sok felelőséggel jár amit meg is csinálnék. de álltslános iskola kézi edzés, tánc mellett van erre elég időm? persze az apukám is besegít de még is csak az én lovam.

2013. nov. 22. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél!
2013. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy általános iskolába jársz, nem te, hanem apukád venné azt a lovat, nem? Ha ő nincs ellene, felnőttként nyilván tisztában van azzal, mivel jár a lótartás, és azzal is, hogy még gyerek vagy, a felelősség valójában az övé. Egyébként a lótartás nem felelősséggel, hanem elsősorban pénzkiadással jár. Ahol lovagolok, több olyan embernek is van lova, akik csak heti 1-2 alkalommal jutnak el a lovardába, akkor is amolyan úri lovasként, felülnek az előre felnyergelt lóra, lovagolnak 1-2 órát, aztán leszállnak, és hazamennek. A lovarda személyzetét azért fizetik, hogy naponta foglalkozzanak minden lóval, lemozgassák azokat is, amelyekhez nem jutott ki a tulajdonosa. Szóval emiatt ne izgulj. Semmi baja nem lesz a lovadnak, ha a suli miatt ritkán tudsz kimenni. Az már más kérdés, hogy megéri-e lovat venni, és lótartást fizetni, amikor töredékéből kijönnétek, ha alkalmanként kifizetnéd a lovaglás díját. Persze tudom, jól hangzik az osztálytársak előtt a "van egy saját lovam".
2013. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem az osztály társak miatt lene. az én osztályomban nem az számít hogy milyen lovad van hanem milyen motorod(holott jogsid nincs) telefonod stb. azért kapnám ezt a lovat mondjuk akkor így mert imádom a lovakat és szeretek lovagolni. és a pénzel sem különösebben lenne baj. csakis az idő.
2013. nov. 22. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél. Ha most általánosban sem vagy biztos, hogy lenne rá elég idő, akkor gondolj bele, hogy mi lesz a középiskolában, meg egyetemen, ami százszor olyan nehéz? És ráadásul egyszer majd szerelmes is leszel, vele is szeretnél időt tölteni, rá se lesz elég időd, nemhogy a lovadra. Ott tengene-lengene a lovardában anélkül, hogy ki tudnál hozzá menni, pedig a lónak szüksége van/lenne a gazdájával való kötődésre. Ha szeretsz lovagolni, akkor lovardai lovon is szeretsz.
2013. nov. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Valletta ***** válasza:
72%
Aki már akkor sír, hogy nincs ideje, amikor még meg sincs a ló, az inkább ne legyen lótulajdonos. Arról nem is beszélve, aki "mindent tud". Majd ha rájössz, hogy mennyi mindent nem tudsz még a lovakról és a lovaglásról, na, akkor érdemes komolyan elkezdeni lovagolni és saját lóban gondolkozni. Mert aki mindent tud, az általában igen hamar tönkrevágja a szeretett paciját.
2013. nov. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Mindent tudok a lovakról" - Ilyet lovas ember soha nem mond. Jómagam is 10 éve lovagolok, 3 éve pedig szakmai szinten ástam bele magamat. NEM tudok mindent róluk, és még csak azt is óvatosan merném megkockáztatni, hogy eleget tudnék. Amíg úgy érzed, te mindent tudsz a lovakról, akkor se vegyél lovat, ha időmilliomos vagy - anélkül meg pláne ne.
2013. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Véleményem szerint sem tanácsos így belekezdeni, hogy minden ingatag. EGY lóval meg főleg nem. Jó ha kettő van vagy ha más állat a közelében van(ami természetesen nem kutya vagy macska) az is előny. Tudod a lovak is társas lények...
2013. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!