Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek a lovam unalma ellen?

Mit tegyek a lovam unalma ellen?

Figyelt kérdés
Jön a tél , a lovam egész nap benn fog állni a boxba. Szeretném ha az evés - alvás mellett valami mással is tudna foglalkozni ! Ti ilyenkor mit csináltok ???

2013. nov. 26. 19:48
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
És nem tudok neki jobb helyet vápasztani , muszály hogy ott maradjak . Csak akkpr tudok fejlődni. Nem tudom megmonddani a tupajdonosnak , hogy : Vigyétek már ki a lovamat a legelőre ! . Nem viszik ki. És nem is lehet kinn ejel - nappal mert sportlò , rendesen eddzek vele. Meg le is van nyirva.
2013. nov. 27. 06:31
 12/26 anonim ***** válasza:
60%

Ragaszkodj hozzá, hogy tegyék ki a lovadat akkor is, ha sár van. Te vagy a tulajdonos, te mondod meg, mi legyen a lovaddal. Ha nem, akkor viszont baromi rossz helyen vagy és váltanod kellene.

Egyébként pedig kismillió dolgot próbáltak már feltalálni, amivel állítólag enyhíteni lehet a ló unalmát (lópofafoci meg hasonlók) de ez mind baromság és csak arra jó, hogy jó sokat keressenek rajta. A lónak nem lesz tőle semmivel sem jobb.

Igenis mehessen ki karámba, te pedig oldd meg, hogy minden nap kimégy és rendbe teszed, mert gyanítom, azért sem akarják sárban kirakni, mert utána a full saras lábát-patáját senkinek sincs ideje rendbe tenni, ami érthető, hiszen az nem a lovardatulaj dolga, hacsak nincs benne a szerződésetekben. Tessék szépen kizarándokolni este, leápolni a lovat, betenni a bokszba, ennyi. Nekem meg nem magyarázod, hogy suli mellett (hacsak nem most készülsz agysebészetből doktorálni) nincs időd naponta kiszaladni a lóhoz.

2013. nov. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Hát kébzeld nincs. Fenyvesen vanén pedig zegen vagyok. és muszály hogy ott is maradjon mert már írtam az edző miatt. De ezt eddig én is tudtam hogy ténleg nincs olyan dolog ami teljesen elvonja a figyelmét. De azért megpròbáltam feltenni a kérdést. De a 11 bőp csak 1 normális válasz jött .
2013. nov. 27. 06:42
 14/26 A kérdező kommentje:
És már elmondtam egy párszor hogy nem tudok válltani. De sokak még mindig nem fogják fel. És a tulajdonosok nagyon bunkok . Már így is összevesztünk velük míg a lò ide nem került volna . Nem tudok mit csinápni. De látom hogy senkise(az 1 kiveve) tudja a kérdésemre a választ . De akkar nem kell írni semmit
2013. nov. 27. 06:52
 15/26 anonim ***** válasza:

Legyen kint a legelőn és nem fog unatkozni. Az hogy sár van? Kit érdekel? Kimész egy órával előbb és megpucolod rendesen. Amúgy létezik takaró is, ha meg van nyírva.

A lónak nem jó boxban lennie, legjobb a rideg vagy félrideg tartás és tök mindegy, hogy sportló-e vagy sem, ugyanúgy "működik" az összes, akár edzésben van vagy sem.


Én a helyedben keresnék neki másik helyet, szerintem az edzővel is meg lehet beszélni, hogy fizeted a kiszállást és akkor no problem. Nálunk van olyan edző, aki 30-50 km-t is autózik a tanítványa miatt, mert megéri neki és mert szívén viseli a lovasa fejlődését.

Biztos van erre megoldás, csak kompromisszumot kell találni, mert így csak a lovad fog szívni.

2013. nov. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
hát nagyon köszönöm. sokat segítettetek : vigyem ki a legelőre . ami nem mmegoldható
2013. nov. 27. 14:22
 17/26 A kérdező kommentje:

és gabka : miéert ne tehetném fel ezt a kérdést ?! csak kiváncsi voltam . hátha tud valaki vakami jó .

mindenkinek : ha nem tudtok ( csak ilyet hogy keressek más helyet ) akkor nem kell írni . csak ennyit tudok mondani .

2013. nov. 27. 14:26
 18/26 A kérdező kommentje:
és nem azt írtam hogy engem zavar a sár . csak ezért nem teszik ki a legelőre.
2013. nov. 27. 14:28
 19/26 anonim ***** válasza:

Ha azért nem teszik ki a lova(ka)t karámba/legelőre, mert sár van, akkor az egy sz@r hely. Én a lovamat egy többszörös világbajnok fogathajtó istállójában tartom (ridegtartásban), és ott még a versenylovakat is kiteszik minden nap karámba pár órára, akár esik, akár fúj, akár sár van, akár hó...

Próbáltál már egyezségre jutni a tulajjal? Jelezted neki a problémádat, hogy unatkozik a ló, ha naphosszat a boxban van? Tudod, néma gyereknek anyja sem látja a fától az erdőt... ;)

2013. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mást mondani, akárhogy pattogsz, csak amit itt mindenki: nincs más megoldás, ha azt akarod, hogy a lónak jó legyen, akkor vidd máshová vagy igenis beszéld meg a tulajjal, hogy márpedig a te lovadat rakják ki.

Nem hiszem el, hogy nem érted, nem azért mondja mindenki a karámot, mert piszkálni akar, hanem mert ez az egyetlen megoldás. Mégis, mit lehetne csinálnia egy lónak a bokszban? Nézzen tévét, vagy mi????

2013. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!