Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy nagyon komoly lovasbaleset...

Egy nagyon komoly lovasbaleset során milyen maradandó károk keletkezhetnek az emberen?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyan olyan sérülések keletkezhetnek, mint bármilyen másik balesetnél: fej/nyak/gerinc sérülés, belső vérzés, belső szervek sérülése (pl. ha ráesel egy kiálló karóra)... De akár egy székről is leeshetsz olyan szerencsétlenül, hogy komoly fejsérülésed lesz az asztal sarkától. Sőt olyanról is hallottam már hogy valaki az ágyról esett le, de megakadt a feje valamiben és azonnal meghalt (lényegében véletlenül felakaszotta magát).
2013. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen volt az esés, mely testrészed sérült és, hogy milyen talajra (díjlovagló négyszög homokjába nyáron, fagyott pocsolyára télen...stb) estél-e. A legsérülékenyebbek a gerinc, a nyak és a fej. A kobak használata valamelyest véd a koponyasérülésektől. Csigolyák törése előfordulhat, különösen rossz esésnél, s ez attól függően, hogy mely csigolyát érte az ütés okozhat maradandó kárt, azonban ennek a maradandó károsodásnak a mértéke sok mindentől függ. Sajnos van, hogy lebénul valaki-de azért ahhoz igen durva baleset kell-, de azért több az aki továbbra is lovagolhat hobbiként, csak versenyszerűen nem.
2013. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
életfogytig tartó tolókocsi, teljes lebénulás nyaktól lefele, múló emlékezetkiesés, belső vézések, azonnali halál.
2013. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem kétoldali bokatörésem volt: 3 műtét, sok csavar+lemez+drótok, gipsz, majd rengeteg gyógytorna.

eredmény: nem tudom úgy használni a sérült lábam, mint előtte, a kíméléstől a másik lábamban időváltozáskor fájnak a szalagok.

jó pár maradandó sebhely, stb.


és örülhetek, hogy ennyivel megúsztam.

2013. nov. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek :) az utolsónak pedig hát nem is tudom... jobbulást kívánok!
2013. nov. 29. 07:25
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

ettől függetlenül az egyik legjobb dolog az életben, ha valakinek van lehetősége lovagolni, szerencsés!

2013. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!