Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Homokos vagy a füves talaj...

Homokos vagy a füves talaj jobb a ló lábának? Miért?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ puha az a talaj, közepes, vagy kemény. Ha füves is, és karámban van, egy idő után kitapossa, főleg nedvesebb időben. Én tartottam lovat homokban, és a pata eleje egészen feldudorodott, sajnos meg kell várni amíg lenő és újra egyenes lesz. Szerintem az arany középút a legjobb, se kemény, se puha talaj, és inkább az ahol a fű is kinő ha hagyják.
2013. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A homok sem jó ha túl mély és a gyep sem ha túl kemény,nem rugózik a talaj. Viszont a gyep sokkal jobban csúszik ha vizes,egy jó homoktalaj ,ami boronálva van,megfelelő.
2013. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ideális talaj nem túl süppedős, nem túl puha, nem túl kemény, kellemesen rugalmas, nem csúszik, nem hepehupás. Ha íves, akkor egy kis dőlésszöge lehet.

Szerintem a homok jobb, mert nem lehet kitaposni a füvet rajta, és nem is csúszik, de nagyon nem mindegy, milyen az a homok... Manapság már léteznek csúcsminőségű, speciális összetételű talajok, persze nem megfizethető egyik sem, de ha igazán ideálisban gondolkodunk, akkor talán azok közt kéne keresgélni.

2013. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elvileg a homokos talaj jobb, de nagyon oda kell figyelni a minőségre! Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a lovaknak (kialakulásuk során) sem volt mindig homokos talaj a patájuk alatt. szerintem a legjobb a rugalmas füves talaj, amit egy idő után úgyis kitapos magának
2013. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!