Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Igenis számít a külső?

Igenis számít a külső?

Figyelt kérdés

Ahova járok lovagolni ott mindig azt nézik hogy milyen a külsőm. Ha copfba fogom a hajam (hogy is mondjam) nem nézek ki túl jól. És ez engem az elején nem is érdekelt. Aztán jöttek ezek "a kinézet a fontos", "plázacicák" és utálom hogy mindenkit akin nincs smink, kibeszélik. Nagyon zavaró hogy csak ezek miatt a többi "alávaló" lánynak is nekik megfelelően kell kinéznie, én is csak azért sminkelem magam minden lovaglás előtt és azért nem fogom copfba a hajam hogy ne röhögjenek, csúfolódjanak a hátam mögött. Szólnék az oktatómnak csak két bökkenő van ami visszatart:

1.Ezek a lányok nagyon jó barátságban vannak az oktatómmal.

2. Előttem már szólt valaki az oktatónak a "plázacicák" ügyében. Nem segítettek neki, nem is beszéltek velük.


Nálatok nincsenek ilyenek?



2013. dec. 9. 15:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tojd le őket nagy ívben, 6 méterről.

Lovagláskor csak te, a ló és az oktató a fontos. Ha utóbbi kettő lesz@rja, akkor te miért nem? :D

2013. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Te milyen helyre jársz? Csak kihozza a lovász alátok a lovat és ennyi? Mert csak ebben az esetben marad meg a talpig smink.... S ha így van, akkor nem vagy jó helyen.

A lovasoktató is érdekes ember lehet, hogy erre nem figyel oda. A lovaglás egy komoly sport és alázatot, tiszteletet követel. Lovasok iránt, lovak iránt, edző iránt...

Én edzőként bizony szólok a tanítványnak, ha nincs összefogva a haja, mert a hosszú, lobogó haj zavaró, ezáltal balesetveszélyes. A smink ugyan nem balesetveszélyes, de láttad már, hogy tud kinézni az ember arca egy esős lovaglás után, ha mondjuk terepen a többedik volt a sorban? Most képzeld el mindezt sminkkel.... :-D :-D

Persze, hogy egy lány (de egy fiú is) szeret jól kinézni lovaglás közben. De ez a jó kinézés szerintem kimerül a tisztességes lovasöltözetben és az alapvető ápoltságban, tisztaságban.

2013. dec. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A kinézet az csak egy dolog, de amikor abba kötnek bele, hogy ki milyen márkájú cuccban teszi, az mindennek a teteje.


Nem kell velük törődni. Ha kibeszélnek, akkor kibeszélnek attól a lovastudásod nem lesz kevesebb. Meg kell tanulni elengedni az ilyen dolgokat és csak a lovaglásra koncentrálni. Amúgy az ilyen jellegű megnyilvánulásokat csak a saját hiányosságaik elfedésére használják, sőt lehet irigység is.

2013. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Azért az oktató nem nagyon tud mit tenni a lovasok személyiségével.. Valaki odakerül mondjuk 12,14,18 évesen agyonkényeztetve, abból nem csinál embert heti 2x1 órában, nincs is hatalma fölötte.
2013. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, igazad van, az oktató a személyiséget nem fogja megváltoztatni. Viszont meg tudja követelni, hogy lóra ülni összefogott hajjal és kobakban lehet, meg tudja követelni, hogy mindenki kivegye a részét a ló munka előtti és utáni leápolásából (nesze neked műkörmök), stb. Ha az oktató nem képes erre, illetve ha úgy oktat, hogy a lovaglóóra csak lovaglásból áll és köze nincs a ló körüli teendőkhöz, akkor ott az oktatóval is komoly baj van és tán érdemes lenne másik helyet keresni.
2013. dec. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 first drop válasza:

Szia!


Ne törődj az ilyenekkel! Én is jártam fél évig hasonló helyre, elég nagy és neves istálló, a tulajok köszöntek és egyszer-kétszer tartottak nekünk edzést, ami jó volt. De az apuc-anyuci pénzes gyerekei levegőnek néztek, ha nem voltak drága ruháid, nem sminkeltél, nem állt jól a hajad, nem volt lovad. Az ismerősömet szerették, mert róla elrítt minden. Az iskolalovak évek óta nem láttak tapasztalt lovast, aki átlovagolta volna őket, így borzasztó kínlódás volt dolgozni velük. Irányíthatatlan, a végletekig feszes, merev lovakról van szó, akikkel egy órás lovaglás alkalmával nem tudtál csodát tenni.

Nem is ment úgy az edzés sosem, és mivel nem volt sok pénzem, ezért mondták, hogy én lovagolok rosszul, és tanuljak meg lovagolni. Igaz, hogy én voltam ott az hármunk közül, aki mélyre tud lovagolni egy lovat és előtte már komoly díjlovagló feladatokat tanultam, de kit érdekel, ha nincs pénzed?

Sajons sok helyen van ilyen. Azóta barátnőmhöz járok, a hobbilovait is szépen mélyre tudom lovagolni, most pedig egy új lovát lovagoljuk be, én ülök rajta mostanság mindig.

Nehéz dolog ez, de tudom, hogy én legalább korrekt tudással, üléssel rendelkezem. Szóval csak lovagolj, lehet, nem tetszik majd nekik, ha jobb leszel, mint ők, de ne foglalkozz velük. Légy büszke magadra, élvezd a lovaglást! :)

2013. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
OwMyBalls: ha az oktató a saját lovain oktat, tehát a saját maga főnöke, igenis megkövetelhet egy minimális rendet, fegyelmet az istállóban. Se műköröm, se gyűrű, se kiengedett haj, viszont rendes lovasfelszerelés, kobak elvárás, ahogy az is, hogy tudja a saját lovát előkészíteni (beleértve a sárból, szarból kivakarást), a munkára koncentrálni, patent rendet tartani, nem sipítozni, egymást nem cseszegetni, bírálni. Én ki is penderíteném az ilyeneket nagyon gyorsan (éhen is döglenék, mint oktató).
2013. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!