Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt ínszallagszakadásos...

Volt ínszallagszakadásos lóval lehet sárban dolgozni?

Figyelt kérdés
Mennyire mély sárban lehet még dolgozni korábban már ínsérült lóval?

2013. dec. 9. 17:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem kell két órát sétáltatni. Ki kell rakni karámba legalább fél napot. Inkább egészet. Ennyi. Akkor semmi szükség sétáltatásra.
2013. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Ha sem karámba nem tudod kitenni, sem lovagolni a pocsék talaj miatt, akkor a ló egészsége érdekében kénytelen leszel napi több órán át sétáltatni"


Én csak erre reagáltam...Amúgy a karámba/jártatóba(ha van) kirakni szerintem a lovarda dolga...

2013. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Karámban szokott lenni pár órát naponta, legfőképpen 2 etetés között. Amíg nem lesz nagyon durva sár, addig kirakják. Egyenlőre még jó a talaj, de azt terveztem, ha bejön az a cuppogós sáros időszak, akkor földről fogunk dolgozni, max egy kis séta, terepek, mást úgysem tudunk csinálni.
2013. dec. 18. 20:51
 14/15 anonim ***** válasza:
Terepen soha nem lesz cuppogós a sár, csak a karámban, ahol kijárják a lovak, tehát ha terepre kimész, kinézel egy nagykört, fogsz tudni iskolázni vele. Ha minden nap kijár karámba, én kiengedném sáros időben is, mert úgy nem lesz tele, nem fog ökörködni. Nem tarthatod benn egész télen, közben meg csak vezetgeted, mert egyrészt nem fogsz tudni bírni vele, másrészt meg mert abszolút felesleges ezzel kínozni csak mert korábban volt már sérülése, de ma már egészséges.
2013. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha kijár karámba, ahogy írod, én is kiraknám akkor is, amikor esetleg nagyobb sár lesz. Ha minden nap kinn van, nem bohóckodik, nem lesz úgy tele.

És ahogy Valletta is mondta: terepen általában nincs akkora sár, hogy ne lehetne dolgozni.

2013. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!