Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem tiltják a be a...

Miért nem tiltják a be a tennesse walkerek ilyen módon való használatát?

Figyelt kérdés

A tennesse walking show-kon használt lovak mellső patájukra nagyon súlyos patkókat raknak.Van olyan,hogy lánccal rögzítik oda.Van,hogy nyakuk felső részét elkötik,fejüket hátrahúzzák kötelekkel.

https://www.youtube.com/watch?v=JJGAH0VmT3M

Ebben a videóban is látszik,hogy ez állatkínzás.Nincs erre valami törvény???



2013. dec. 20. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

szia!


Belenéztem a videóba, és bevallom, én nem értem, mire való ez. Elmondanád, hogy mi ennek a lényege? Vagyis miért rakják rájuk ezeket a patkókat? szegény lovak...

Egy kis info jó lenne, hogy mi is ez a tennessee walking!

2013. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért teszik rájuk azokat a szarokat, hogy "szépen" magasra emeljék a lábukat, pluszba igen hátranyergelik őket, így a lovas pont ott ül, ahol a ló háta a legérzékenyebb.
2013. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 a második válaszolónak igaza van,azért csinálják ezt,hogy minél magasabbra emeljék szerencsétlenek a lábukat,merthogy ez milyen jól néz ki.A tennessee walkerek amúgy is magasra emelik a lábukat,de így kénytelenek még jobban :/
2013. dec. 20. 19:38
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Hát ettől az ügetőversenyzés se sokkal jobb szerintem.Amikor sokszor úgy felhúzzák a fejüket,hogy majd kitörik a nyakuk...:/
2013. dec. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Annyira soha nem húzzák hátra az ügetők fejét,hogy majdnem kitörik a nyakukat.Akkor megnézhetnék,hogy a ló hogy üget körbe szabályos jármódban a versenyen.

Az adott eszköz neve csekk.A ló szájában 2 zabla van,egyik a normál,másik a vékony csekkzabla.

A csekket közvetlenül verseny előtt akasztják a helyére,addig gyakorlatilag nem zavarja a lovat.

Annyi a szerepe,hogy megtámasztja a fejet.Verseny után azonnal leakasztják,az a legelső.

2013. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Aha...Akkor azért ágaskodik egy csomó,amikor fel akarják csekkelni,mert ezt annyira szeretik...Persze :)

Ha neked húznák hátra a fejed,utána meg zavarnának,hogy rohanj(mondjuk indiánszökdelésben) amilyen gyorsan ahogy csak tudsz,ha nem kifulladsz még párat végig is vágnának rajtad az ostorral,biztos te is nagyon élveznéd :D

2013. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen alapon ne menj egy bérlovardába,mert ott kikötőszár van a lovakon és ráadásul menniük kell egész nap körbe-körbe,miközben kezdők huppognak a hátukon.Akiknél ugye még pálca is van,amiről fogalmuk nincs,mikor és hogyan kell használni.

Ennél biztosan rosszabb egy 3 perces verseny,nem?

Én majdnem 20 évig dolgoztam a régi Ügetőn,sok ló megfordult a kezem alatt.És elenyészően kevés volt,amelyik ágaskodott csekkelésnél.Olyanról egyébként hallottál már,hogy versenyláz?

Talán ha 1-2 akadt,de az ágaskodott máskor is.

És az a ló biztosan szenvedett,aki csekkelésnél megállt,megvárta míg felteszik a csekket,majd szép nyugodtan elindult.Ez a ló konkrétan pályarekorder,nemzetközi nyerő,Év Ügetőlova stb.volt.

2013. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Emberek....peace!Az ügetőknek sem a legjobb.Pont.
2013. dec. 23. 09:48
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Ja a versenyláz...:)

A ló már tiszta idegbeteg és előre "összeszarja" magát.Biztos mert már alig várja,hogy megkergesse a ragadozó.Mert ő kb ennyit fog fel az egészből.Mindenki rohan,biztos valami szörnyűség történik mögöttem,és ha én maradok az utolsó engem kap el...aimor meg akp párat az ostorral akkor meg úgy gondolja,jujj már harapdál is...!A telivéreknek se egy álom,de főleg,ha ezt egy természetellenes jármódba kell tenni(nem maga az ügetés természetellenes mielőtt bárki a szavakon kezdene lovagolni,hanem ilyen sebességben az) hát akkor aztán főleg no comment.

Etológia...:)

2013. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Igen.Azért nyugodt és könnyen kezelhető fajta általában,mert annyira rettegnek meg menekülnek.

Jártál már ügetőket tenyésztő ménesben?Voltam párszor.Amikor a csikók jönnek be pl.a legelőről a kajához,egyet sem látsz vágtázni,mind gyors ügetésben közlekedik.Nyilván ez is bizonyítja,hogy a versenyügetés természetellenes egy évszázadok óta erre szelektált fajtánál :)

2013. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!