Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A patkósarok rosszat tesz a...

A patkósarok rosszat tesz a ló lábának?

Figyelt kérdés
Tegnap volt patkolva a lovam, de iskolában voltam és megmondtam a többieknek, hogy az első lábára patkoltassák csak de valamiért úgy emlékeztek hogy patkósarkat is kértem mert azzal sárban meg hóban stabilabb lesz. Viszont így most két hónapig rajta lesz a sarok mert nem lehet kicsavarni. Bokszban áll, nincs alatta gumiszőnyeg csak beton meg egy kicsi szalma. Délelőtt kb 3 órát kint van karámban délután meg háromnegyed órát lovagolok rajta de egyébként be van zárva. Ennyitől rosszat tehet a lábának, hogy folyton meredeken áll? Levetessem a sarkat a következő patkolásnál, vagy maradhat, vagy még annál is hamarabb kéne levenni? Nem értek hozzá egyáltalán. Aszfalton kicsit furcsán ment vele a lovam de ahogy kivezettem a pályára szépen ment vele nem zavarta. Díjlovagolok meg díjugratok vele és kb havonta egy terepre megyünk ha ez számít valamit.
2013. dec. 20. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Na pont ezért (is) nem patkoltattam soha lovat úgy, hogy ne legyek ott....

Igen, a patkósarok rosszat tesz a lónak, neked milyen lenne folyton magas sarkú cipőben ácsorogni? Amúgy meg milyen az a patkósarok, amit nem lehet kicsavarni? Tudomásom szerint normális kovács már nem dolgozik eleve sarkosra készített patkóval.... Ha pedig nem fix a sarok, akkor ki is lehet csavarni.

Ha tisztességes talajon dolgozol vele, nincs szüksége sarokra, általában versenyen szoktunk besarkalni, utána vesszük is lefelé. Télen pedig kifejezetten ellenjavallt a patkó, hiszen csak belefagy a hó és a ló hógombócokon jár. Jégen pedig a patkó úgy viselkedik, mint egy szánkó - ezen a sarok sem segít, legfeljebb a vídia, de télen érdemes mezítláb hagyni a lovat. Ha ilyen sokat áll betonos boxban, mint a tiéd, az alapból nem tesz jót a lábainak, mindezt még sarkos patkóval végképp lábgyilkos. Vetesd le a patkót! De a sarkat mindenképp.

2013. dec. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

A patkó lehet védelem, segítség és gyógymód a ló számára. Egy olyan lónak, aki napi szinten aszfalton kénytelen dolgozni, fontos, hogy patkolva legyen akár mind a 4 lába, különben a körme rövid úton elhasználódik.

Azoknak a lovaknak sem árt a patkó, akik hegyvidéken, sziklás-kavicsos talajon járnak minden nap. Én ilyen lovakkal dolgozom, tereplovaglásra használjuk őket, és mindegyikük az elejére van patkolva, méghozzá patkósarokkal, hogy normálisan tudjon kapaszkodni, és ne törje fel a körmüket a sziklásabb/kövesebb talaj. Köszönik , nekik így teljesen jó.

Ám egy olyan lónál, aki naphosszat bezárva ácsorog, és amikor kimegy, akkor is legfeljebb a legelőre, vagy a puha, spéci talajjal ellátott karámba edzeni, nem látom értelmét, egyáltalán a patkónak sem, nemhogy a patkósaroknak.

2013. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A patkót rajta hagynám mert ugrunk. Gumi hókivető van benne, úgyhogy nem fagy bele a hó. A talaj meg elég rossz, télen vavy csúszik vagy betonkemény, szinte minden ló kapott sarkat, többen 4 lábra.
2013. dec. 23. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Kicsavarható sarkas patkót tetess fel. Így amikor szükséges, munka előtt becsavarod, munka után kiveszed a sarkakat.
2013. dec. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 28. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!